Ռուսաստանի ժողովուրդը ուշադիր հետեւում է իրադարձությունների զարգացմանը Հայաստանում
Ռուսաստանի եւ Հայաստանի ժողովրդների բազմադարյա բարեկամական կապերը թույլ են տալիս մեզ լավատեսությամբ նայել ապագային, հայտարարել է Սերգեյ Միրոնով
Հայաստանը դիտորդի կարգավիճակով մասնակցում է ՆԱՏՕ-ի «Վիկինգ-2005» զորավարժություններին
8 դեկտեմբերի 2005 - 17:09 AMT  04:18 GMT
«Վիկինգ-2005» զորավարժությունների անցկացման հիմքում միավորված բազմազգ օպերատիվ-մարտավարական ուժերի կիրառման հայեցակարգն է միջազգային խաղաղապահ գործողությունների ժամանակ
ՀԲ-ն կարող է զբաղվել Ղարաբաղի խնդրով «սոցիալ-տնտեսական զարգացման տեսակետից»
8 դեկտեմբերի 2005 - 17:00 AMT  04:18 GMT
Համաշխարհային Բանկի փորձը Բալկաններում ապացուցում է, որ նման մոտեցումը կարող է օգուտ բերել թեկուզ միայն այն պատճառով, որ հակամարտող կողմերը չեն մերժում այն
Հայաստանի խորհրդարանը երկարեցրել է Իրաքում հայ խաղաղապահների տեղակայման ժամկետը
8 դեկտեմբերի 2005 - 16:54 AMT  04:18 GMT
Նախագահի առաջարկին դեմ է քվեարկել 12 պատգամավոր` ՀՅԴ խմբավորումից, ձեռնպահ է մնացել մեկը
ԵԱՀԿ Մինսկի խումբը ղարաբաղյան հակամարտության տարածաշրջան կայցելի դեկտեմբերի 14-17
8 դեկտեմբերի 2005 - 16:46 AMT  04:18 GMT
Հայաստանի եւ Ադրբեջանի նախագահների հունվարյան հանդիպման օրը եւ վայրը կճշտվեն ԵԱՀԿ ՄԽ տարածաշրջան կատարելիք այցի ժամանակ
8 դեկտեմբերի 2005 - 16:39 AMT  04:18 GMT
«Ադրբեջանում ԿՀՎ-ի գաղտնի բանտերի առկայության մասին տեղեկատվությունը մտացածին է», -հայտարարել է Ադրբեջանի արդարադատության նախարարը
Հայաստան-Ռուսաստան հարաբերությունների ներկա փուլը բնութագրվում է տնտեսական համագործակցության խորացմամբ
8 դեկտեմբերի 2005 - 16:22 AMT  04:18 GMT
Միջռեգիոնալ համագործակցության երկրորդ խորհրդաժողովի անցկացումը Երեւանում կնպաստի Հայաստանի եւ Ռուսաստանի վարչական առանձին սուբյեկտների միջեւ ուղղակի կապերի խորացմանը
Երեք հայերի մարդասպաններին դատապարտեցին ցմահ բանտարկության
8 դեկտեմբերի 2005 - 15:41 AMT  04:18 GMT
Սպանության ազգային դրդապատճառների մասին վարկածը հերքվել էր դեռեւս քննության փուլում
Բրատիսլավայում կնշվի Հայոց ցեղասպանությունը դատապարտող բանաձեւի ընդունման առաջին տարեդարձը
8 դեկտեմբերի 2005 - 15:33 AMT  04:18 GMT
Սլովակիան առաջին արեւելաեվրոպական երկիրն էր, որը, դիմակայելով Թուրքիայի ճնշմանը եւ անտեսելով թուրքական կառավարության սպառնալիքներն ու հորդորները, 2004 թ. նոյեմբերի 30-ին ճանաչեց եւ դատապարտեց Հայոց ցեղասպանությունը
Դեկտեմբերի 12-ին պաշտոնական այցով Երեւան կժամանի Բելառուսի պաշտպանության նախարարը
8 դեկտեմբերի 2005 - 15:20 AMT  04:18 GMT
Այցի շրջանակներում բելառուսական պատվիրակությունը կայցելի Մատենադարան, ՀՀ ՊՆ Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական ինստիտուտ, ինչպես նաեւ` Մայր Աթոռ Սբ Էջմիածին