Պաշտոնական. Ջեկ Դորսին Twitter-ի գլխավոր տնօրեն է նշանակվել
PanARMENIAN.Net - Twitter միկրոբլոգերի ծառայության հիմնադիրներից մեկը Ջեկ Դորսին պաշտոնապես նշանակվել է ընկերության գլխավոր տնօրեն: Այդ մասին նա հայտնել է իր կայքում տեղադրված թվիթերի շարքում: Ընկերության գործադիր տնօրեն կմնա Ադամ Բեյնը:
Twitter-ի գլխավոր տնօրեն Դիկ Կոստոլոն հեռացավ պաշտոնից 2015-ի հուլիսի 1-ին, սակայն մնում է ընկերության տնօրենների խորհրդում: Մինչ հատուկ հանձնաժողովը որոնում էր ռեսուրսի նոր տնօրենի, Twitter-ը ժամանակավորապես գլխավորում էր Ջեկ Դորսին:
Դորսին հայտարարել է, որ կհամատեղի աշխատանքը Twitter-ում և Square-ում: Ավելի վաղ տեղեկություններ հայտնվեցին, որ տնօրենների խորհուրդը պահանջում է Դորսիից հեռանալ Square-ից: Սակայն, հավանաբար, կողմերը կարողացել են փոխզիջումային լուծում գտնել: Ինչպես ասել է Դորսին, առաջիկայում նրա հիմնական խնդիրը կլինի Twitter-ի աշխատանքի պարզեցումը նոր օգտատերերի համար և նրա խնդիրների պարզաբանումը նրանց համար, ով դեռ չի օգտվում ծառայությունից:
Դորսիի նշանակումից հետո միկրոբլոգերի ծառայությունում մեծ փոփոխություններ տեղի ունեցան: Սկզբից նոր ղեկավարությունը խոստացավ մտածել հրապարակված թվիթերի խմբագրման գործառույթ ավելացնելու վերաբերյալ Քիմ Քարդաշյանի առաջարկի վրա: Այնուհետև վերացվեց նիշերի սահմանափակումը անձնական հաղորդագրություններում, իսկ հիմա հայտնի դարձավ հարցումների գործառույթի փորձարկման մասին:
Օգոստոսին Twitter-ը վերացրեց 140 նիշի սահմանափակումն անձնական հաղորդագրությունների համար: Ծառայության թիմը հայտարարեց, որ այժմ օգտատերերը կարող են անձնական հաղորդագրություններ ուղարկել` չգերազանցելով 10.000 նիշը: