ՀՀ-ում Ֆրանսիայի դեսպան Սերժ Սմեսովը ավարտում է իր դիավանգիտական առաքելությունը, սակայն դեռ հայտնի չէ, կդառնա նա արդյոք ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահ
PanARMENIAN.Net - Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպան Սերժ Սմեսովը ավարտում է իր դիվանագիտական առաքելությունը: Այդ մասին PanARMENIAN.Net ի թղթակցին հայտնել են Երևանում Ֆրանսիայի դեսպանատան մամլո ծառայությունում: «Դեսպանն ավարտում է իր գործունեությունը և կմեկնի Հայաստանից հոկտեմբերի 10-ին»,-ասել են մամլո ծառայությունում:
Ավելի վաղ որոշ ԶԼՄ-ներ տեղեկություններ էին տարածել այն մասին, որ Սերժ Սմեսովը կփոխարինի ԵԱՀԿ ՄԽ ֆրանսիացի նախագահ Բերնար Ֆասիեին, որը թոշակի է անցնում: Սակայն, դեսպանատանն այդ փաստը չհաստատեցին, նշելով, որ ժամանակին համապատասպան տեղեկատվություն կտարածվի: