ՀՀԿ պատգամավորը չի կարծում, որ Facebook-ի կամ այլ սոցիալական ցանցերի օգնությամբ Հայաստանում կարելի է հեղափոխություն կազմակերպել
PanARMENIAN.Net - «Ես չեմ կարծում, որ հիմա առկա է այնպիսի սոցիալական լարվածություն, որը կարող է հանգեցնել Եգիպտոսի և այլ արաբական երկրների նման ընդվզման»,- Երևանում մամլո ասուլիսում հայտարարել է ՀՀԿ խմբակցության անդամ Հովհաննես Սահակյանը:
Նա նաև հավելել է, որ չի կարծում, որ Facebook-ի կամ այլ սոցիալական ցանցերի օգնությամբ Հայաստանում կարելի է հեղափոխություն կազմակերպել:
Իր հերթին, ՀՅԴ խմբակցության անդամ Լիլիթ Գալստյանը հայտարարել է, որ նրա կարծիքով, կառավարությունն իր գործողություններով ակամա նպաստում է Հայաստանում սոցիալական ընդվզումների առաջացմանը: Նա կոչ է արել իշխանություններին հույսեր չկապել ժողովրդի համբերության հետ և չավելացնել սոցիալական լարվածությունը: