ԱՌԵՒՏՐԻ ՀԱՄԱՇԽԱՐՀԱՅԻՆ ԿԱԶՄԱԿԵՐՊՈՒԹՅԱՆ ՂԵԿԱՎԱՐՈՒԹՅԱՆ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆԸ ՉԻ ԱԶԴԻ ԱՅԴ ԿԱԶՄԱԿԵՐՊՈՒԹՅՈՒՆՈՒՄ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԸՆԴԳՐԿՄԱՆ ԳՈՐԾԸՆԹԱՑԻՆ
2 սեպտեմբերի 2002 - 23:09 AMT  10:06 GMT
Այսպիսի կարծիք է արտահայտել ԱՀԿ-ում Հայաստանի ընդգրկման բանակցային խմբի ղեկավար, ՀՀ առեւտրի եւ տնտեսական զարգացման փոխնախարար Տիգրան Դավթյանը:
ՖՐԱՆՍԻԱՅԻ ԻՍՍԻ-ԴԵ-ՄՈՒԼԻՆՈ ՔԱՂԱՔԸ ՄՏԱԴԻՐ Է ՀԱՄԱԳՈՐԾԱԿՑԵԼ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԵՏ ԲԱՐՁՐ ՏԵԽՆՈԼՈԳԻԱՆԵՐԻ ԲՆԱԳԱՎԱՌՈՒՄ
2 սեպտեմբերի 2002 - 22:57 AMT  10:06 GMT
Ինչպես տեղեկացրել է այդ քաղաքի քաղաքապետ Անդրե Սանտինին, քաղաքապետարանը մտադիր է Հայաստանի հետ համագործակցության ներգրավել աշխարհահռչակ «Wave.com» ընկերությունը:
ԵՐԵՒԱՆՈՒՄ ԿԿԱՅԱՆԱ ԱՐԴՅՈՒՆԱԲԵՐՈՂՆԵՐԻ ԵՎ ՁԵՌՆԵՐԵՑՆԵՐԻ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ԿՈՆԳՐԵՍԻ ԽՈՐՀՐԴԻ ՆԻՍՏԸ
2 սեպտեմբերի 2002 - 22:43 AMT  10:06 GMT
Նիստի աշխատանքներին կմասնակցի ավելի քան100 ձեռներեց 22 երկրից:
ԴԱՂՍՏԱՆՈՒՄ ՎԵՐԱԿԱՆԳՆՎԵԼ Է ՍՈՒՐԲ ԳՐԻԳՈՐՈՍԻ ՀԱՅԿԱԿԱՆ ԵԿԵՂԵՑԻՆ
2 սեպտեմբերի 2002 - 22:35 AMT  10:06 GMT
9-րդ դարի սկզբների հայկական մշակույթի այդ հուշարձանը վերականգնվել է տեղի հայ համայնքի նախաձեռնությամբ` քաղաքի հասարակայնության միջոցներով:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՊԱՇՏՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՆԱԽԱՐԱՐԸ ԱՇԽԱՏԱՆՔԱՅԻՆ ԱՅՑՈՎ ՄԵԿՆԵԼ Է ՄՈՍԿՎԱ
2 սեպտեմբերի 2002 - 20:50 AMT  10:06 GMT
Ռուսաստանի մայրաքաղաքում Սերժ Սարգսյանը կմասնակցի հայ-ռուսական միջկառավարական տնտեսական համագործակցության հանձնաժողովի հերթական նիստին:
ՀԱՅ ԲԱՐՁՐԱՍՏԻՃԱՆ ՈՍՏԻԿԱՆՆԵՐԸ ԿՄԱՍՆԱԿՑԵՆ ԲԱՔՎՈՒՄ ԿԱՅԱՆԱԼԻՔ ԱՊՀ ԵՐԿՐՆԵՐԻ ՆԳՆ ՂԵԿԱՎԱՐՆԵՐԻ ԽՈՐՀՐԴԻ ՆԻՍՏԻՆ
2 սեպտեմբերի 2002 - 20:00 AMT  10:06 GMT
Նախարարները կքննարկեն ահաբեկչության, կազմակերպված հանցավորության, թմրանյութերի ապօրինի շրջանառության դեմ պայքարին, ինչպես նաեւ տեղեկատվության փոխանակմանն առնչվող հարցեր:
ՇՈԻՇԻԻ ԲԱՆՏՈՒՄ ԱԴՐԲԵՋԱՆՑԻ ՌԱԶՄԱԳԵՐԻՆԵՐ ՉԿԱՆ
2 սեպտեմբերի 2002 - 19:54 AMT  10:06 GMT
Այդ մասին հայտարարել է ղարաբաղյան հակամարտության գոտում անհայտ կորածների, պատանդների եւ ռազմագերիների որոնման հարցերով Միջազգային աշխատանքային խմբում Ադրբեջանի ներկայացուցիչ Ավազ Հասանովը:
ԵԹԵ ԱԴՐԲԵՋԱՆԸ ՆԱԽԸՆՏՐԻ ՂԱՐԱԲԱՂՅԱՆ ԽՆԴՐԻ ԼՈՒԾՄԱՆ ՈՒԺԱՅԻՆ ՏԱՐԲԵՐԱԿԸ, ԱՊԱ ԿՍՏԱՆԱ ԱՐԺԱՆԻ ՊԱՏԱՍԽԱՆ, ՀԱՅՏԱՐԱՐԵԼ Է ԼՂՀ ՆԱԽԱԳԱՀԸ
2 սեպտեմբերի 2002 - 19:45 AMT  10:06 GMT
Միեւնույն ժամանակ նա ընդգծել է, որ Ստեփանակերտը շարունակում է հավատարիմ մնալ հակամարտության բացառապես խաղաղ կարգավորման տարբերակին: