ԱՌԱՋԻԿԱ ԽՈՐՀՐԴԱՐԱՆԱԿԱՆ ԸՆՏՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐՈՒՄ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԿՈՄՈՒՆԻՍՏՆԵՐԸ ՉԵՆ ՄՏՆԻ ԸՆԴԴԻՄԱԿԱՆ ԴԱՇԻՆՔԻ ՄԵՋ
ԿԸՀ հայտ ներկայացնելու համար նախապատրաստված խորհրդարանական ընտրություններին մասնակցող կոմունիստների կուսակցական ցուցակը գլխավորում է ՀԿԿ ԿԿ առաջին քարտուղար Վլադիմիր Դարբինյանը:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԸՆԴԴԻՄՈՒԹՅՈՒՆԸ ՄՏԱԴԻՐ Է ԽՈՐՀՐԴԱՐԱՆԱԿԱՆ ԸՆՏՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻՆ ՄԱՍՆԱԿՑԵԼ ՄԻԱՍՆԱԿԱՆ ԴԱՇԻՆՔՈՎ
13 մարտի 2003 - 21:52 AMT  09:28 GMT
ՀԺԿ մամլո քարտուղարի խոսքերով, երկրում քաղաքական իրավիճակը չփոխվի, ընտրական ինստիտուտներն անգործության մատնվեն, այնպես, ինչպես դա տեղի է ունեցել նախագահական ընտրությունների ընթացքում, ապա ընդդիմությունը կարող է բոյկոտ հայտարարել խորհրդարանի ընտրություններին:
ՈՒԿՐԱԻՆԱՅԻ ՀԱՅԿԱԿԱՆ ՀԱՄԱՅՆՔԸ ՊԵՏԱԿԱՆ ԱՋԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ԿԱՐԻՔ ՈՒՆԻ
13 մարտի 2003 - 21:41 AMT  09:28 GMT
Մի խումբ ուկրաինաբնակ հայեր օրերս նամակ են հղել Ուկրաինայի Գերագույն ռադային` խնդրելով Ուկրաինայի հայկական սփյուռքն ընդգրկել պետական աջակցության եւ պաշտպանության կարիք ունեցող ազգային փոքրամասնությունների ցուցակում:
ՍՏԵՂԾՎՈՒՄ Է ԱՊՀ ՍԱՀՄԱՆՆԵՐԻ ՊԱՇՏՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՄԻԱՍՆԱԿԱՆ ՀԱՄԱԿԱՐԳ
13 մարտի 2003 - 21:38 AMT  09:28 GMT
ԱՊՀ մասնակից պետությունների սահմանների պաշպանության միասնական համակարգի ստեղծման մասին որոշում է կայացվել երեկ Համագործակցության երկրների սահմանապահ զորքերի հրամանատարների խորհրդի նիստում:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԶԻՆՎԱԾ ՈՒԺԵՐԻ ԳԼԽԱՎՈՐ ՇՏԱԲԻ ՊԵՏԸ ԿՄԱՍՆԱԿՑԻ ԱՊՀ ԵՐԿՐՆԵՐԻ ՀԱՄԱԺՈՂՈՎԻՆ
13 մարտի 2003 - 18:45 AMT  09:28 GMT
Մոսկվայում երկօրյա հանդիպման ընթացքում կքննարկվեն ռազմատեխնիկական համագործակցության, տարածաշրջանային անվտանգության եւ այլ հարցեր:
ՌՈԲԵՐՏ ՔՈՉԱՐՅԱՆԻՆ ՇՆՈՐՀԱՎՈՐԵԼ ԵՆ ԼԵՀԱՍՏԱՆԻ ՆԱԽԱԳԱՀԸ ԵՎ ՃԱՊՈՆԻԱՅԻ ՎԱՐՉԱՊԵՏԸ
13 մարտի 2003 - 18:44 AMT  09:28 GMT
Լեհաստանի ղեկավարը համոզվածություն է հայտնել, որ նախագահի պաշտոնում Ռ.Քոչարյանի պաշտոնավարման ընթացքում Հայաստանը կամրապնդի տնտեսական զարգացման դրական միտումները:
ՀԱՊ-Ի ՄԱՍՆԱԿԻՑ ՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՆԵՐԿԱՅԱՑՈՒՑԻՉՆԵՐԸ ՔՆՆԱՐԿՈՒՄ ԵՆ ԱՆՎՏԱՆԳՈՒԹՅԱՆ ԽՆԴԻՐՆԵՐԸ ԻՐԱՔԻ ՇՈՒՐՋ ՍՏԵՂԾՎԱԾ ԻՐԱՎԻՃԱԿԻ ԿԱՊԱԿՑՈՒԹՅԱՄԲ
13 մարտի 2003 - 18:36 AMT  09:28 GMT
Այսօր Մոսկվայում խորհրդատվություններ են ընթանում Հավաքական անվտանգության պայմանագրի (ՀԱՊ) մասնակից-պետությունների արտաքին գործերի, պաշտպանության եւ ֆինանսների նախարարների տեղակալների միջեւ:
ՄԱՐՏԻ ԵՐԿՐՈՐԴ ԿԵՍԻՆ ՀԱՅԱՍՏԱՆ ԿԱՅՑԵԼԵՆ ԻՐԱՆԻ ԵՎ ԿՈՒԲԱՅԻ ԱՐՏԳՈՐԾՆԱԽԱՐԱՐՆԵՐԸ
ՀՀ ԱԳՆ մամլո ծառայության հաղորդագրության համաձայն, մարտի 17-21-ը Երեւանում կլինի Լիտվայի Սեյմի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Գեդիմինաս Կիրկիլասը:
ԻՐԱՎԱՊԱՀՆԵՐԻ ԿՈՂՄԻՑ ԺԱՄԱՆԱԿԻՆ ՁԵՐԲԱԿԱԼՎԱԾ ԸՆԴԴԻՄԱԴԻՐ ՀԱՆՐԱՀԱՎԱՔՆԵՐԻ ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԸ ՍՏԵՂԾՈՒՄ ԵՆ ՀԱՍԱՐԱԿԱԿԱՆ ԿԱԶՄԱԿԵՐՊՈՒԹՅՈՒՆ
13 մարտի 2003 - 18:35 AMT  09:28 GMT
Միավորման նպատակն է` համակարգել գործողությունները, պահանջելով իշխանություններից հատուցել հասցված բարոյական եւ նյութական վնասը:
ԼԵՌՆԱՅԻՆ ՂԱՐԱԲԱՂԻ ԳԾՈՎ ԵԽԽՎ ԶԵԿՈՒՑՈՂԸ ՄԱՐՏԻ 27-ԻՆ ԿԱՅՑԵԼԻ ՀԱՅԱՍՏԱՆ
13 մարտի 2003 - 18:34 AMT  09:28 GMT
Մինչ այդ զեկուցողը կլինի Ադրբեջանում, սակայն ժամանակի սղության պատճառով չի կարողանա այցելել Լեռնային Ղարաբաղ: