ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԱԳՆ-Ն ՉԻ ԿԻՍՈՒՄ «ԴԱՇՆԱԿՑՈՒԹՅԱՆ» ԴԻՐՔՈՐՈՇՈՒՄԸ ԱՐՏԱՔԻՆ ՔԱՂԱՔԱԿԱՆՈՒԹՅԱՆ ՈՐՈՇ ՀԱՐՑԵՐԻ ՇՈՒՐՋ
ՀՀ ԱԳՆ մամլո քարտուղար Համլետ Գասպարյանի խոսքերով, թեեւ ՀՅԴ-ն Հայաստանում իշխող կոալիցիայի մի մասն է կազմում, նրա դիրքորոշումները չեն արտահայոտւմ պետական արտաքին քաղաքականությունը:
ՀԱՅԱՍՏԱՆ Է ԺԱՄԱՆԵԼ ՌՈՒՍԱՍՏԱՆԻ ՌՈՍՏՈՎԻ ՄԱՐԶԻ ՎԱՐՉԱԿԱԶՄԸ
9 փետրվարի 2004 - 22:43 AMT  17:59 GMT
Փետրվարի 8-ին Հայաստան է ժամանել Ռուսաստանի Ռոստովի մարզի նահանգապետ Վլադիմիր Չուբի գլխավորած պատվիրակությունը:
ԻԼՀԱՄ ԱԼԻԵՎԸ ՂԱՐԱԲԱՂՅԱՆ ԿԱՐԳԱՎՈՐՄԱՆ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ ՆՈՐ ԱՌԱՋԱՐԿՆԵՐ Է ԱԿՆԿԱԼՈՒՄ ԵԱՀԿ-ԻՑ
9 փետրվարի 2004 - 21:42 AMT  17:59 GMT
Այժմ հիանալի պայմաններ են ստեղծվել նման առաջարկների ներկայացման համար, հայտարարել է Ադրբեջանի նախագահը լրագրողներին Մոսկվայից վերադառնալուն պես:
ԼՂՀ ԱԳ ՆԱԽԱՐԱՐՆ ԱՆԸՆԴՈՒՆԵԼԻ Է ՀԱՄԱՐՈՒՄ ԳՐԱՎՅԱԼ ՏԱՐԱԾՔՆԵՐԻ ՀԱՐՑԻ ՔՆՆԱՐԿՈՒՄԸ ԿԱՐԳԱՎՈՐՄԱՆ ԱՅԼ ՀԻՄՆԱԿԱՆ ԽՆԴԻՐՆԵՐԻՑ ԱՆՋԱՏ
9 փետրվարի 2004 - 21:20 AMT  17:59 GMT
Աշոտ Ղուլյանը նշել է, որ այդ տարածքները Լեռնային Ղարաբաղի եւ նրա բնակչության անվտանգության կարեւոր բաղկացուցիչ մասն են հանդիսանում:
ՀՈՒՆԱԿԱՆ ՕՏԵ ԸՆԿԵՐՈՒԹՅՈՒՆԸ ԿՐԿԻՆ ՍՊԱՌՆՈՒՄ Է ՎԱՃԱՌԵԼ «ԱՐՄԵՆՏԵԼ»-Ի ԲԱԺՆԵՏՈՄՍԵՐԸ
9 փետրվարի 2004 - 19:14 AMT  17:59 GMT
ՕՏԵ-ում չեն բացառել, որ «ԱրմենՏել»-ի բաժնետոմսերի գնման հավակնորդների թվում կարող է լինել նաեւ թուրքական «ԹուրքՍել» ընկերությունը:
ՄՈՍԿՎԱՅԻ ՄԵՏՐՈՅՈՒՄ ՊԱՅԹՅՈՒՆԻ ՀԵՏԵՎԱՆՔՈՎ ԶՈՀՎԱԾՆԵՐԻ ԹՎՈՒՄ ԵՆ ԵՐԿՈՒ ՀԱՅԵՐ
9 փետրվարի 2004 - 18:06 AMT  17:59 GMT
Դրանք են 22-ամյա Լյովա Խաչատրյանը եւ 31-ամյա Հասմիկ Մելքումյանը, որոնք նախնական տվյալներով, հանդիսացել են Հայաստանի քաղաքացիներ:
ԹՈՂԱՐԿՎԵԼ Է ԼԵՌՆԱՅԻՆ ՂԱՐԱԲԱՂԻ ՄԱՍԻՆ ՊԱՏՄՈՂ ԼԱԶԵՐԱՅԻՆ ՍԿԱՎԱՌԱԿ
9 փետրվարի 2004 - 17:52 AMT  17:59 GMT
Անգլերեն լեզվով թողարկված սկավառակը հիմնականում կուղարկվի միջազգային կազմակերպություններին եւ վերլուծական կենտրոններին:
ՆԱՏՕ-ԻՆ ԱՆԴԱՄԱԿՑԵԼՈՒ ՑԱՆԿՈՒԹՅՈՒՆԸ ԺՈՂՈՎՐԴԱՎԱՐԱԿԱՆ ԱՌԱՋԸՆԹԱՑԻ ԽԹԱՆ Է ԴԱՌՆՈՒՄ ԿՈՎԿԱՍԻ ԵՐԿՐՆԵՐՈՒՄ, ԳՏՆՈՒՄ Է ԴՈՆԱԼԴ ՌԱՄՍՖԵԼԴԸ
9 փետրվարի 2004 - 17:50 AMT  17:59 GMT
Կովկասի եւ Կենտրոնական Ասիայի մի շարք երկրների ղեկավարներ ՆԱՏՕ-ի հետ սերտ կապեր հաստատելու, եւ վերջնական արդյունքում, Դաշինքի անդամ դառնալու ցանկություն են արտահայտել, հայտարարել է ԱՄՆ պաշտպանության նախարարը Մյունխենի կոնֆերանսում:
ՀԱՅԿԱԿԱՆ ԳԻՏԱՏԵՂԵԿԱՏՎԱԿԱՆ, ՄՇԱԿՈՒԹԱՅԻՆ ԿԵՆՏՐՈՆԸ ՃԱՆԱՉՎԵԼ Է 2003 ԹՎԱԿԱՆԻ ԿԱԼԻՆԻՆԳՐԱԴԻ ՄԱՐԶԻ ԼԱՎԱԳՈՒՅՆ ԿԱԶՄԱԿԵՐՊՈՒԹՅՈՒՆԸ
9 փետրվարի 2004 - 17:46 AMT  17:59 GMT
Կազմակերպությունը հաղթող է ճանաչվել «Համագործակցություն» անվանակարգում, որը նախատեսում էր ազգային ավանդույթների պահպանման եւ զարգացման գործունեության գնահատում:
ՓԵՏՐՎԱՐԻ 11-ԻՆ ՀԱՅ ԽԱՂԱՂԱՐԱՐՆԵՐԻ ԴԱՍԱԿԸ ԿՄԵԿՆԻ ԿՈՍՈՎՈ
9 փետրվարի 2004 - 17:43 AMT  17:59 GMT
Փետրվարի 11-ին հայ զինծառայողները կմեկնեն Աթենք, որտեղ կմիանան հունական գումարտակին, որը կմասնակցի միջազգային խաղաղարար գործողություններին Կոսովոյում: