ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ ՆՇՈՒՄ ԵՆ ՏԵԱՌՆԸՆԴԱՌԱՋԸ ԵՎ ՆՈՐԱՊՍԱԿՆԵՐԻ ՕՐԸ
ԲԱՔՈՒՆ ԱՅԼԵՎՍ ՉԻ ՑԱՆԿԱՆՈՒՄ ԿԱՌԱՎԱՐԵԼ ՂԱՐԱԲԱՂԻ ՀԱՅԵՐԻՆ, ՔԱՆԻ ՈՐ ՀԱՍԿԱՑԵԼ Է ԴՐԱ ԱՆԻՐԱՏԵՍՈՒԹՅՈՒՆԸ, ՀԱՅՏԱՐԱՐԵԼ Է ԵՄ ԶԵԿՈՒՑՈՂԸ
14 փետրվարի 2004 - 18:39 AMT  20:46 GMT
Ղարաբաղյան կարգավորման հարցում հնարավոր է նվազագույն փոխզիջում, որի դեպքում միջազգային հանրությունը Լեռնային Ղարաբաղը չի ճանաչի որպես ՄԱԿ-ում տեղ ունեցող պետություն, հայտարարել Պեռ Գարթոնը:
ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ ՄԵԿՆԱՐԿԵԼ Է ՄԱԿ-Ի ԾՐԱԳԻՐԸ ՁԻԱՀ-Ի ԴԵՄ ՊԱՅՔԱՐԻ ԱԶԳԱՅԻՆ ԾՐԱԳՐԻՆ ԱՋԱԿՑԵԼՈՒ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ
14 փետրվարի 2004 - 18:16 AMT  20:46 GMT
Ծրագրի շրջանակներում աջակցություն կցուցաբերվի ՄԻԱՎ/ՁԻԱՀ-ի կանխարգելման ազգային կենտրոնին, դեղամիջոցների եւ սարքավորումների գնման եւ մասնագետների վերապատրաստման հարցում:
ԱԴՐԲԵՋԱՆՈՒՄ ԾԱՂԿՈՒՄ Է ՄԱՐԴԿԱՆՑ ԱՌԵՎՏՈՒՐԸ
14 փետրվարի 2004 - 17:57 AMT  20:46 GMT
Ադրբեջանի ճգնաժամային կենտրոնի տնօրեն Մաթանաթ Ազիզովաի խոսքերով, միայն այս տարվա ընթացքում կենտրոնը ստացել է 45 դիմում ստրկավաճառության զոհ դարձած մարդկանց հարազատներից:
ՌՈՒՍԱՍՏԱՆԻ ՆԱԽԱԳԱՀԻ ԸՆՏՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻՆ ԿՀԵՏԵՎԵՆ ՆԱԵՎ ԴԻՏՈՐԴՆԵՐ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻՑ
14 փետրվարի 2004 - 17:55 AMT  20:46 GMT
Ինչպես հաղորդել է ԱՊՀ Գործադիր կոմիտեի փոխնախագահ Անատոլի Գոլովատին, այսօրվա դրությամբ հավատարմագրվել է 134 դիտորդ Ռուսաստանից, Բելառուսից, Ուկրաինայից, Տաջիկստանից, Հայաստանից, Ադրբեջանից, Վրաստանից եւ Ղազախստանից:
ԹԲԻԼԻՍԻՆ ԱԶԱՏԵԼ Է ՊԱՐՏԱԿԱՆՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ԿԱՏԱՐՈՒՄԻՑ ԻՐ ԴԵՍՊԱՆԻՆ ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ
14 փետրվարի 2004 - 17:51 AMT  20:46 GMT
Երեկ Վրաստանի խորհրդարանը հաստատել է երկրի հինգ դիվանագիտական առաքելությունների ղեկավարների պաշտոնաթողությունը: