ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԽՈՐՀՐԴԱՐԱՆԻ ԽՈՍՆԱԿՆ ԸՆԴՈՒՆԵԼ Է ԱՄՆ ՆՈՐԱՆՇԱՆԱԿ ԴԵՍՊԱՆԻՆ
ԲԱՔՎԻ ՔԱՂԱՔԱՊԵՏԱՐԱՆՆ ԱՐՏՈՆԵԼ Է ՀԱՆՐԱՀԱՎԱՔԻ ԱՆՑԿԱՑՈՒՄՆ Ի ՆՇԱՆ ԲՈՂՈՔԻ ԸՆԴԴԵՄ ՀԱՅ ՍՊԱՆԵՐԻ ԱԴՐԲԵՋԱՆ ԺԱՄԱՆՄԱՆ
10 սեպտեմբերի 2004 - 22:11 AMT  12:41 GMT
Սակայն Բաքվի քաղաքապետարանը հանրահավաքի անցկացումը թույլատրել է ոչ թե Նարիմանովի անվան կինոթատրոնին հարող հրապարակում, ինչպես պահանջում էր կուսակցությունը, այլ` մշակույթի տանը:
ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ ՖԻՆԼԱՆԴԻԱՅԻ ՆՈՐԱՆՇԱՆԱԿ ԴԵՍՊԱՆՆ ԻՐ ՀԱՎԱՏԱՐՄԱԳՐԵՐՆ Է ՀԱՆՁՆԵԼ ՀՀ ՆԱԽԱԳԱՀԻՆ
10 սեպտեմբերի 2004 - 22:03 AMT  12:41 GMT
Զրույցի ընթացքում Հակալան կարեւորել է Հայաստանի ներգրավումը Եվրամիության «Նոր հարեւանություն» ծրագրին
ԲԱՔՎՈՒՄ ԿԱՅԱՆԱԼԻՔ ՆԱՏՕ-Ի ԶՈՐԱՎԱՐԺՈԻԹՅՈՒՆՆԵՐԻՆ ՀԱՅ ՍՊԱՆԵՐԻ ՄԱՍՆԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ԴԵՄ ԲՈՂՈՔՆԵՐԸ ՁԵՎԱԿԱՆ ԲՆՈՒՅԹ ԵՆ ԿՐՈՒՄ, ԳՏՆՈՒՄ Է ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՊԱՇՏՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՓՈԽՆԱԽԱՐԱՐԸ
10 սեպտեմբերի 2004 - 19:56 AMT  12:41 GMT
«Եթե հայ սպաները Բաքու մուտքի թույլտվություն ստանան, ապա ադրբեջանական կողմը ստիպված է լինելու ապահովել նրանց անվտանգությունը»,- հայտարարել է այսօր Հայաստանի պաշտպանության փոխնախարար Յուրի Խաչատուրովը
ԻՐԱՆԻ ՂԵԿԱՎԱՐԻ ԱՅՑԸ ՆԱԽԵՎԱՌԱՋ ԿՆՊԱՍՏԻ ՏՆՏԵՍԱԿԱՆ ՀԱՐԱԲԵՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ԶԱՐԳԱՑՄԱՆԸ, ՀԱՄՈԶՎԱԾ Է ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՎԱՐՉԱՊԵՏԸ
10 սեպտեմբերի 2004 - 19:38 AMT  12:41 GMT
Նրա խոսքերով, այցի ավարտից հետո կսկսվի ինչպես Մ.Խաթամիի Հայաստան կատարած ներկա այցի, այնպես էլ Ռ.Քոչարյանի Իրան կատարած այցի ընթացքում ձեռքբերված պայմանավորվածությունների իրականացումը:
ՌՈԲԵՐՏ ՔՈՉԱՐՅԱՆԸ ՀԱՆԴԻՊԵԼ Է ԿԱՌԱՎԱՐՈՂ ՔԱՂԱՔԱԿԱՆ ԿՈԱԼԻՑԻԱ ԿԱԶՄՈՂ ԿՈՒՍԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՂԵԿԱՎԱՐՆԵՐԻ ՀԵՏ
10 սեպտեմբերի 2004 - 19:05 AMT  12:41 GMT
Զրույցի ընթացքում քննարկվել են սահմանադրական բարեփոխումների եւ Ազգային Ժողովի առաջիկա նստաշրջանի հետ կապված հարցեր:
ՍԱՄՎԵԼ ՄԿՐՏՉՅԱՆԸ ՆՇԱՆԱԿՎԵԼ Է ՆԱՏՈ-ՈՒՄ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԱՌԱՔԵԼՈՒԹՅԱՆ ՂԵԿԱՎԱՐ
10 սեպտեմբերի 2004 - 18:45 AMT  12:41 GMT
Նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը հրամանագիր է ստորագրել ՆԱՏՕ-ում Հայաստանի Հանրապետության առաքելության ղեկավար Վիգեն Չիտեչյանին զբաղեցրած պաշտոնից ազատելու մասին:
ՌՈՒՍԱՍԱՏԱՆԻ ՌԱՈ ԵԷՍ-Ը ԳՈՀ Է ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ ԳՈՐԾՈՒՆԵՈՒԹՅԱՆ ՊԱՅՄԱՆՆԵՐԻՑ
10 սեպտեմբերի 2004 - 18:40 AMT  12:41 GMT
ՌԱՈ «Ռուսաստանի միացյալ էներգահամակարգեր»-ի տարեկան եկամուտը Հայաստանում կազմում է շուրջ 80 մլն դոլար,- հայտարարել է ռուսական էներգահոլդինգի վարչության անդամը
ԻՐԱՆԻ ՂԵԿԱՎԱՐԸ ՀԱՆԴԵՍ Է ԳԱԼԻՍ ՂԱՐԱԲԱՂՅԱՆ ՀԱԿԱՄԱՐՏՈՒԹՅԱՆ ԽԱՂԱՂ ԿԱՐԳԱՎՈՐՄԱՆ ՕԳՏԻՆ
10 սեպտեմբերի 2004 - 17:32 AMT  12:41 GMT
Նախագահը նշել է, որ Թեհրանը ջանքեր կգործադրի ղարաբաղյան հակամարտության լուծման եւ նրանում ներգրավված երկրների խաղաղ գոյակցությունն ապահովելու համար:
ԵԿԵԼ Է ԺԱՄԱՆԱԿԸ ՆԱԽԱԳԱՀՆԵՐԻ ՄԱԿԱՐԴԱԿՈՎ ՔՆՆԱՐԿԵԼՈՒ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԵՎ ԱԴՐԲԵՋԱՆԻ ԱՐՏԳՈՐԾՆԱԽԱՐԱՐՆԵՐԻ ՊՐԱՀԱՅԻ ՀԱՆԴԻՊՄԱՆ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ՀԱՅՏԱՐԱՐԵԼ Է ԱԴՐԲԵՋԱՆԻ ԱԳՆ ՂԵԿԱՎԱՐԸ
10 սեպտեմբերի 2004 - 17:17 AMT  12:41 GMT
Հիշեցնենք, որ Հայաստանի եւ Ադրբեջանի նախագահների հանդիպումը կայանալու է սեպտեմբերի 16-ին Աստանայում ԱՊՀ երկրների ղեկավարների գագաթնաժողովի շրջանակներում: