ՈՉ ՄԻ ՀԱՅԿԱԿԱՆ ՔԱՂԱՔԱԿԱ ՈՒԺ` ԼԻՆԻ ԴԱ ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ ԹԵ ՍՓՅՈՒՌՔՈՒՄ, ԿԱՍԿԱԾԻ ՏԱԿ ՉԻ ԴՆՈՒՄ ՎՐԱՍՏԱՆԻ ՏԱՐԱԾՔԱՅԻՆ ԱՄԲՈՂՋԱԿԱՆՈՒԹՅՈՒՆԸ
15 փետրվարի 2005 - 21:28 AMT  20:17 GMT
Ջավախքի հարցը, կապված Վրաստանի տարածքային ամբողջականության հետ, Հայաստանի ներկայիս ղեկավարության համար գոյություն չունի
ՈՉ ՄԻ ԿԱՍԿԱԾ ՉԿԱ, ՈՐ ՂԱՐԱԲԱՂՅԱՆ ՀԻՄՆԱԽՆԴԻՐԸ ԿԼՈՒԾՎԻ ԲԱՑԱՌԱՊԵՍ ՓՈԽԶԻՋՈՒՄՆԵՐԻ ՀԻՄԱՆ ՎՐԱ
15 փետրվարի 2005 - 21:24 AMT  20:17 GMT
Սակայն եթե խոսքը գնում է այդ տարածքների կամավոր վերադարձի մասին` առանց Ղարաբաղի անվտանգության երաշխիքների մեծացման, այն մասին, «որ պարզապես ինչ որ բան զիջել, ապա կարծում եմ, նման մտադրություն ոչ ոք չունի»
ՌԱԶՄԱԿԱՆ ԳՈՐԾՈՂՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՀԻՄՆԱԿԱՆ ԾԱՆՐՈՒԹՅՈՒՆԸ ԿՐԵԼ Է ՂԱՐԱԲԱՂԻ ԺՈՂՈՎՈՒՐԴԸ ԵՎ ԻՆՔՆԱՊԱՇՏՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ԲԱՆԱԿԸ
15 փետրվարի 2005 - 21:10 AMT  20:17 GMT
Դա ամենեւին չի նշանակում, որ Հայաստանն անմասնակից է մնացել
ՍԵՐԺ ՍԱՐԳՍՅԱՆ. ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՇՐՋԱՓԱԿՈՒՄԸ ՈՐՈՇ ԻՄԱՍՏՈՎ ՍՈՎՈՐԵՑՐԵԼ Է ՄԵԶ ԶԱՐԳԱՑՆԵԼ ՏՆՏԵՍՈՒԹՅՈՒՆԸ ԱՐՏԱԿԱՐԳ ՊԱՅՄԱՆՆԵՐՈՒՄ
15 փետրվարի 2005 - 20:32 AMT  20:17 GMT
Պետք չէ հույս դնել Հայաստանի մեկուսացման վրա, հայտարարել է ՀՀ պաշտպանության նախարարը
ՍԵՐԺ ՍԱՐԳՍՅԱՆ. ՇԱՏ ԵՄ ՑԱՆԿԱՆՈՒՄ ՀԱՎԱՏԱԼ, ՈՐ ԳՈՆԵ ՂԱՐԱԲԱՂՅԱՆ ՀԱԿԱՄԱՐՏՈՒԹՅԱՆ ԿԱՐԳԱՎՈՐՄԱՆ ԲԱՆԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻՆ ՄԱՍՆԱԿՑՈՂ ԱԴՐԲԵՋԱՆՑԻՆԵՐՆ ԱՆԿԵՂԾ ԵՆ
15 փետրվարի 2005 - 20:18 AMT  20:17 GMT
«Սակայն, դժբախտաբար, երբ բանակցային գործընթացում ադրբեջանական կողմը ԶԼՄ-ների կամ այլ կառույցների օգնությամբ փորձում է ճնշում գործադրել հայկական կողմի վրա, ես սկսում եմ կասկածել»,- հայտարարել է Հայաստանի ՊՆ ղեկավարը
ԱՌԱՅԺՄ ՎԱՂ Է ՄՏԱԾԵԼ ՓԱԽՍՏԱԿԱՆՆԵՐԻ ՂԱՐԱԲԱՂ ՎԵՐԱԴԱՌՆԱԼՈՒ ՄԱՍԻՆ, ԳՏՆՈՒՄ Է ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՊԱՇՏՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՆԱԽԱՐԱՐԸ
15 փետրվարի 2005 - 20:17 AMT  20:17 GMT
Եթե դրվում է ադրբեջանցիների Ղարաբաղ վերադառնալու հարցը, բնական է, հայկական կողմը պետք է պահանջի, որպեսզի իրենց նախկին բնակավայրերը վերադառնան հայ փախստականները
ՂԱՐԱԲԱՂԸ ԵՐԲԵՔ ՉԻ ԼԻՆԻ ԱԴՐԲԵՋԱՆԻ ԿԱԶՄՈՒՄ, ՔԱՆԶԻ ԱԿՆՀԱՅՏ Է, ՈՐ ԱՅԴ ԴԵՊՔՈՒՄ ՂԱՐԱԲԱՂՈՒՄ ՉԻ ՄՆԱ ՈՉ ՄԻ ՀԱՅ
15 փետրվարի 2005 - 20:16 AMT  20:17 GMT
Պաշտոնական Երեւանը երբեք չի թաքցրել ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանն ուղղված իր պայմանները
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԵՎ ԱԴՐԲԵՋԱՆԻ ԱՐՏԳՈՐԾԱՆԱԽԱՐԱՐՆԵՐԻ ՀԵՐԹԱԿԱՆ ՀԱՆԴԻՊՈՒՄԸ ԿԿԱՅԱՆԱ ՄԱՐՏԻ ՍԿԶԲԻՆ
15 փետրվարի 2005 - 19:09 AMT  20:17 GMT
Հայաստանի եւ Ադրբեջանի արտգործնախարարներ Վարդան Օսկանյանի եւ Էլմար Մամեդյարովի հերթական հանդիպումը կկայանա մարտի սկզբին, հայտարարել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ռուսաստանցի համանախագահը
ՀԵՐԹԱԿԱՆ ԴԻՏԱՐԿՈՒՄԸ ԼԵՌՆԱՅԻՆ ՂԱՐԱԲԱՂԻ ԵՎ ԱԴՐԲԵՋԱՆԻ ԶԻՆՎԱԾ ՈՒԺԵՐԻ ՇՓՄԱՆ ԳԾՈՒՄ ԱՆՑԵԼ Է ԱՌԱՆՑ ՄԻՋԱԴԵՊԵՐԻ
15 փետրվարի 2005 - 18:06 AMT  20:17 GMT
ԵԱՀԿ առաքելությունը անցկացրել է Լեռնային Ղարաբաղի եւ Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծի հերթական պլանային դիտարկում