Ռուսաստանին փոխանցված ձեռնարկությունների գործարկման հարցում տեխնիկական խոչընդոտներ չկան
«Հայկական կողմի ֆինանսական չափաբաժինը երկաթուղու աբխազական հատվածի վերագործարկման նախագծում կլինի շատ ավելի քիչ, քան ռուսական եւ վրացական կողմերինը, քանի որ երկաթուղու մեր մասը ամենակարճն է»,- հայտարարել է Սերժ Սարգսյանը
Հայաստանը եւ Ռուսաստանը արել են ամեն ինչ, որպեսզի Կովկաս-Փոթի լաստանավային փոխադրումը գործի
13 հոկտեմբերի 2005 - 19:27 AMT  17:11 GMT
Իգոր Լեւիտին.Ռուսաստանը, Վրաստանը եւ Հայաստանը ուժ եւ միջոցներ ունեն երակթուղու աբխազական հատվածը վերագործարկելու համար
Ի.Լեւիտին. ՌԱՕ ԵԷՍ-ը հետագայում եւս կզարգացնի Հայաստանի էներգետիկ ցանցերը
13 հոկտեմբերի 2005 - 19:06 AMT  17:11 GMT
Իրան-Հայաստան գազատարի հարցում հայկական կողմի գործողությունները տրամաբանական եւ կոռեկտ, հայտարարել է Իգոր Լեւիտինը
Ռ.Քոչարյան. Բարեփոխումները երկրի զարգացման շարժիչ ուժն են
13 հոկտեմբերի 2005 - 18:58 AMT  17:11 GMT
Հայաստանի նախագահը հանդիպել է Վերակառուցման եւ զարգացման եվրոպական բանկի տնօրենների խորհրդի անդամների հետ
Ռուսաստանը դեռեւս չի կատարել է ՌԴ-ին հայկական ձեռնարկությունների փոխանցման ժամանակ սահմանված բոլոր պայմանները
13 հոկտեմբերի 2005 - 18:34 AMT  17:11 GMT
«Ռուսաստանը գիտակցում է այդ ձեռնարկությունների հանդեպ ստանձնած ողջ պատասխանատվությունը, մենք պետք է կազմակերպեինք դրանց աշխատանքը, եւ դա այն կետերից մեկն է, որը Ռուսաստանը դեռեւս չի կատարել»,-հայտարարել է Իգոր Լեւիտինը
Հայաստանի խորհրդարանի եւ USAID-ի միջեւ ստորագրվել է փոխըմբռնման հուշագիր
13 հոկտեմբերի 2005 - 18:02 AMT  17:11 GMT
Հուշագիրը ՀՀ ԱԺ-USAID hամագործակցության հիմնաքարը կդառնա, հայտարարել է ԱՄՆ Միջազգային զարգացման գործակալության հայաստանյան ներկայացուցչության ղեկավարը
Հայաստանը հավանություն է տալիս 2009 թվականին ԵԱՀԿ-ում նախագահելու Ղազախստանի մտադրությանը
13 հոկտեմբերի 2005 - 17:38 AMT  17:11 GMT
Հայաստանի կառավարությունը պատրաստակամություն է հայտնել Ղազախստանին տրամադրել Մատենադարանում պահվող Քիպչաքի 14-16 դարերի ձեռագրերի պատճեները
Տարեվերջին Հայաստան կայցելի Ռուսաստանի վարչապետը
13 հոկտեմբերի 2005 - 17:06 AMT  17:11 GMT
Ապրանքաշրջանառության ծավալը Հայաստանի եւ Ռուսաստանի միջեւ 2005 թվականի առաջին կիսամյակում կազմել է 120,4 մլն դոլար
Հայաստանը եւ Ուկրաինան միմյանց աջակցելու մեծ ներուժ ունեն
13 հոկտեմբերի 2005 - 16:21 AMT  17:11 GMT
Հայաստանի օրենսդրական փորձը Ուկրաինայի համար կարող է օգտակար լինելԱեւտրի համաշխարհային կազմակերպությանն անդամակցելու ճանապարհին, ուկրաինական փորձը Հայաստանին կօգնի սահմանադրական բարեփոխումների առումով
Աքսա ապահովագրական ընկերությունը 17 մլն դոլար կվճարի Հայոց ցեղասպանության զոհերի ժառանգներին
13 հոկտեմբերի 2005 - 16:00 AMT  17:11 GMT
Հայոց ցեղասպանության զոհ դարձած հայերի ժառանգները համաձայնվել են հրաժարվել ֆրանսիական Աքսա ապահովագրական ընկերության դեմ հարուցած կոլեկտիվ դատական հայցից