Աբդուլլահ Գյուլը շնորհակալություն է հայտնել Ք.Ռայսին «Հայոց ցեղասպանության վերաբերյալ բանաձեւի ընդունմանը խոչընդոտելու համար»
8 հուլիսի 2006 - 15:58 AMT  11:43 GMT
Թուրքիան կոչ է անում ԱՄՆ կառավարությանը հետագայում եւս խոչընդոտել Հայոց ցեղասպանության վերաբերյալ բանաձեւի ընդունմանը
«Զվարթնոց» օդանավակայանի արդիականացման համար կտրամադրվի 30 մլն դոլարի վարկ
8 հուլիսի 2006 - 15:45 AMT  11:43 GMT
Վարկը, հիմնականում, կուղղվի ուղեւորների սպասարկման որակի բարելավմանը
ԼՂՀ նախագահ. Շուշիի վերականգնումը սկզբունքային նշանակություն ունի բոլոր հայերի համար
8 հուլիսի 2006 - 15:10 AMT  11:43 GMT
«Շուշի քաղաքը կրկին պետք է վերագտնի համահայկական հոգեւոր եւ մշակութակրթական կենտրոններից մեկի համբավը»,-հայտարարել է Արկադի Ղուկասյանը
8 հուլիսի 2006 - 14:59 AMT  11:43 GMT
ՀՀ վարչապետը ողջունել է Վրաստանի իշխանությունների որոշումը Ջավախքի ենթակառուցվածքների վերականգնման մասին
Հուլիսի 10-ին Երեւանում մեկնարկում է «Ոսկե ծիրան» միջազգային կինոփառատոնը
8 հուլիսի 2006 - 14:52 AMT  11:43 GMT
Մրցութային ֆիլմերը փառատոնում կներկայացվեն 3 անվանակարգերում` «Խաղարկային ֆիլմեր», «Վավերագրական ֆիլմեր» եւ «Հայկական համայնապատկեր»
Ամերիկացի սենատորները համաձայնվում են Հայաստանին տրվող օգնության կրճատմանը
1 հուլիսի 2006 - 17:02 AMT  11:43 GMT
ԱՄՆ Սենատի հատկացումների հարցով կոմիտեն քվեարկել է Հայաստանին տրվող ֆինանսական օգնության կրճատման օգտին: Կոմիտեն առաջարկում է 2007 ֆիսկալ տարում Հայաստանին տրամադրել 50 միլիոն դոլար, ինչը մեկ երրորդով քիչ է այն չափից, որ Երեւանն ստացել էր այս տարի եւ գրեթե երկու անգամ քիչ է այն չափից, որը Հայաստանն ստանում էր 90-ականների կեսերին: Արդեն 8 տարի է, ինչ աշխատակազմը ձգտում է հասնել Հայաստանին տրամադրվող օգնության ծավալի կրճատմանը: Սակայն գրեթե միշտ հայամետ կոնգրեսականներին հաջողվում էր թողնել նախկին գումարի չափը: Միայն մեկ անգամ` 90-ականների վերջում, օրենսդիրները նահանջել են` թույլ տալով օգնության ծավալը 90 միլիոնից նվազեցնել մինչեւ 75: