McKinsey&Company.«Ժամանակն է, որ Հայաստանը ներկայացնենք ողջ աշխարհին»
Հայաստանի ազգային մրցունակության հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհուրդը աշխատում է ներկայացնել նոր արտադրանքների համալիր, որը կարող է հետաքրքրել համաշխարհային հասարակությանը
Թուրքիան ԱՄՆ Կոնգրեսում սկսում է լոբբիստական գործունեություն ծավալել
28 օգոստոսի 2010 - 15:58 AMT  03:17 GMT
Այդ աշխատանքն սկսվելու է այս տարվա նոյեմբերին Կոնգրեսում կայանալիք ընտրություններից հետո
Զավեն Անդրիասյանը Կալամարիա օփենում առաջատարներին իր դիրքերը զիջում է 0,5 միավորով
28 օգոստոսի 2010 - 15:13 AMT  03:17 GMT
Աղասի Ինանցը և Վահե Բաղդասարյանը հավաքել են 1,5-ական միավոր
Թուրքիայի նախագահը ջանքեր կգործադրի կանխելու ԱՄՆ Կոնգրեսում Հայոց ցեղասպանության մասին բանաձևի ընդունումը
28 օգոստոսի 2010 - 15:12 AMT  03:17 GMT
Աբդուլահ Գյուլը սեպտեմբերի 19-ին ԱՄՆ կատարած այցի շրջանակներում հանդիպելու է հրեական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների հետ
«Պատվո բլուր» է այցելում ամեն օր ավելի քան 2000 մարդ
28 օգոստոսի 2010 - 15:10 AMT  03:17 GMT
Օգոստոսի 27-ին լրացավ Գյումրիում «Պատվո բլուր» կոչվող ռուս զոհված սպաների գերեզմանոցի բացման արարողության մեկ շաբաթը
Սեղանի թենիսի Հայաստանի մինչև 12 տարեկանների հավաքականը մասնակցում է Եվրոպայի առաջնությանը
28 օգոստոսի 2010 - 15:02 AMT  03:17 GMT
Եվրոպայի առաջնությունում Հայաստանը ներկայացնում է 6 թենիսիստ
IFC-ի գործունեությունը Հայաստանում կընդլայնվի
28 օգոստոսի 2010 - 15:00 AMT  03:17 GMT
Անցած շաբաթը նշանակալի էր IFC-ի գործադիր փոխնախագահ և գլխավոր տնօրեն Լարս Թանելի Հայաստան կատարած այցով: Նրան հետաքրքրում էին թե ինչպես են ծախսվում մեր երկրում իր գործընկերներին տրամադրած իր ընկերության գումարները: IFC-ը Համաշխարհային բանկի կառույցի մեջ միջազգային ֆինանսական ինստիտուտ է: Այն հիմնադրվել է 1956 թ., նպատակ ունենալով ապահովել զարգացող երկրներում մասնավոր ներդրումների կայուն հոսքը: Հայաստանը IFC-ի անդամ և բաժնետեր է դարձել 1995թ.: IFC-ը տարիներ շարունակ ակտիվ գործունեություն է իրականացրել երկրում` տնտեսության մի շարք ոլորտների 18 ծրագրերում ներդնելով 87 մլն ԱՄՆ դոլար:
Ամերիկայի հայկական համագումարն իր ներկայացուցչությունը կբացի Նյու Յորքում
28 օգոստոսի 2010 - 13:41 AMT  03:17 GMT
Նյու Յորքում ԱԱՀ ներկաայցուցչությունը կղեկավարի Բիանկա Կադյան-Դոդովը
Ադրբեջանի ԶՈւ կրտսեր սերժանտը հանձնվել է հայկական կողմին
28 օգոստոսի 2010 - 13:19 AMT  03:17 GMT
Պայմանագրային զինծառայող Ռոման Նովրուզ օղլի Հյուսեյնովը հայկական ուժերին է հանձնվել զորամասի հրամանատարության կողմից իր հանդեպ պարբերաբար իրականացված նվաստացուցիչ գործողությունների պատճառով
Ինչպիսի՞ հետևանքներ կարող են ունենալ տարածաշրջանի համար հայ-ռուսական պայմանագրերը
28 օգոստոսի 2010 - 13:17 AMT  03:17 GMT
Քաղաքական իրադարձություններն այս շաբաթ զարգանում էին Հայաստանում ռուսական ռազմական բազայի տեղակայման ժամկետը երկարացնելու պատճառի և հայ-ռուսական պայմանագրերի շուրջ: Հայաստանում ռուսական ռազմաբազաների տեղակայման ժամկետի երկարաձգումը շատ կարևոր է և’ Երևանի, և’ Մոսկվայի համար: Այս մասին Երևան-Մոսկվա հեռուստակամրջի ընթացքում ասել է ԱՊՀ երկրների ինստիտուտի տնօրենի տեղակալ Վլադիմիր Ժարիխինը: Նրա խոսքերի համաձայն, այդ փոփոխությունները շատ կարևոր են տարածաշրջանում խաղաղությունն ամրապնդելու համար: Նա, միաժամանակ, նշել է, որ կարգավիճակի այդպիսի ընդլայնումը կհանգեցնի այն բանին, որ Հարավային Կովկասում հիմնախնդիրների լուծումն ու բանակցությունները իրականացվեն միայն խաղաղ ճանապարհով: