Սբ Խաչ եկեղեցու շուրջ կազմակերպած շոուի համար Թուրքիային քննադատում են, իսկ Արամ արքեպիսկոպոս Աթեշյանը հանդես է գալիս Թուրքիայի հանդեպ շնորհակալական ելույթով
19 սեպտեմբերի 2010 - 18:35 AMT  04:31 GMT
Արամ Աթեշյան. “Պատրիարքությունը մեծ նշանակություն է տալիս Սբ Խաչ եկեղեցու պահպանմանն ու այն սերունդներին փոխանցմանը”
Ադրբեջանում Իրանի դեսպանը գտնում է, որ Իրանը Կովկասի հարևանությամբ գտնվող միակ երկիրն է, որ տուժել է ղարաբաղյան հակամարտությունից
19 սեպտեմբերի 2010 - 18:13 AMT  04:31 GMT
Թեհրանը տարածաշրջանի երկրներին առաջարկում է լծվել բանակցային գործընթացին`արդար խաղաղության հասնելու համար
Մայր Աթոռ Սբ Էջմիածինն արգելել է վերաօծել Ախթալայի Սբ Մարիամ Աստվածածին եկեղեցին
19 սեպտեմբերի 2010 - 18:05 AMT  04:31 GMT
Այսպիսի կարգադրություն է արել Մայր Աթոռ Սբ Էջմիածինը
Երևանի բուսաբանական այգում անցկացվում է «Գնենք հայրենականը» խորագրով փառատոն
19 սեպտեմբերի 2010 - 18:01 AMT  04:31 GMT
Փառատոնը հետապնդում է բնապահպանական նպատակ` մեծացնել ուշադրությունը լքված բուսաբանական այգու նկատմամբ
Վանի նահանգապետը խոստանում է Սբ Խաչ եկեղեցու խաչը տեղադրել մոտակա մեկուկես ամսվա ընթացքում
19 սեպտեմբերի 2010 - 17:58 AMT  04:31 GMT
Ավելորդ խնդիրներից խուսափելու համար, խաչը կտեղադրի այն ընկերությունը, որը եկեղեցին վերականգնել է, հայտարարել է Մյունիր Կարալօղլուն
Իրանը Ղարաբաղի հարցում պաշտպանել և պաշտպանելու է միայն Ադրբեջանի՞ն
19 սեպտեմբերի 2010 - 17:49 AMT  04:31 GMT
Իրանի փոխնախագահը կովկասյան տարածաշրջանը, մասնավորապես` Ադրբեջանն անվանել է Իրանի և ողջ աշխարհի համար շատ կարևոր տարածաշրջան
“Արարատից մինչև Սիոն” վավերագրական ֆիլմի ցուցադրումը Դոնի Ռոստովում մեծ հաջողություն ունեցավ
19 սեպտեմբերի 2010 - 17:33 AMT  04:31 GMT
Դոնի Ռոստովի հանդիսատեսը ստեղծագործական այդ հիանալի աշխատանքը ջերմորեն ընդունեց, իսկ ֆիլմի վերջին կադրերի ցուցադրման ժամանակ ոտքի կանգնեց ու ծափահարեց
Լավագույն խորոված պատրաստող կոչման համար Ախթալա քաղաքում մրցում էին հայերը, հրեաները, ուկրաինացիներն ու հույները
19 սեպտեմբերի 2010 - 17:30 AMT  04:31 GMT
Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարարությունում սեպտեմբերի 23-ին ստեղծվելու է խորովածի ամենամյա փառատոնի կազմակերպման հատուկ կազմկոմիտե
Թուրքիան հավատարիմ է մնում իրեն. ոստիկանները Սբ Խաչ եկեղեցու տարածքից դուրս հանեցին պատարագից առաջ եկեղեցին դիտող զբոսաշրջիկներին
19 սեպտեմբերի 2010 - 17:09 AMT  04:31 GMT
Խաչը, որի գմբեթին տեղադրելու շուրջ արդեն երկար ժամանակ վեճ է գնում, տեղադրված է ներքևում, եկեղեցու մուտքի մոտ
Սբ Խաչ եկեղեցում պատարագն ուղեկցվել է բողոքի ոչ մեծ ցույցով
19 սեպտեմբերի 2010 - 16:30 AMT  04:31 GMT
Մի խումբ հայեր` ի ցույց բողոքի, որ մինչև պատարագ տալը եկեղեցու գմբեթին խաչը չէր տեղադրվել, փայտե խաչեր էին բարձրացրել