Հայաստանի 2011-ի պետբյուջեն կհատի 1 տրիլիոն դրամի սահմանագիծը
PanARMENIAN.Net - ՀՀ խորհրդարանը չորեքշաբթի օրը ձեռնամուխ եղավ 2011-ի Հայաստանի պետբյուջեի քննարկմանը: ՀՀ ԱԺ նիտսում ելույթ ունեցավ ՀՀ ֆինանսների նախարար Տիգրան Դավթյանը, որը ներկայացրեց պետբյուջեի վերջնական նախագիծը և պատգամավորներից ու խորհրդարանական խմբակցություններից ստացված առաջարկությունները:
«Պետբյուջեի ծախսերի և եկամուտների հատվածն ավելացել է 2.4 մլրդ դրամով, պաշտպանական ծախսերն ավելացել են 5-6 մլրդ դրամով»,- ասել է նախարարը:
Հայաստանի 2011-ի պետբյուջեն կկազմի 1.1 տրիլիոն դրամ: Բյուջեի եկամուտի հատվածը կհասնի 852 մլրդ դրամի, բյուջեի դեֆիցիտը կպահպանվի նաև 2011-ին` կազմելով 148 մլրդ դրամ: