Թուրքական զորքերն Աֆրինից 1,5 կմ հեռավորության վրա են
PanARMENIAN.Net - Թուրքական զորքերը, որոնք մասնակցում են «Ձիթենու ճյուղ» գործողությանը, գտնվում են 1,5 կմ տարածության վրա սիրիական Աֆրինից: Այդ մասին հայտնել է թուրքական Anadolu-ն ռազմական աղբյուրների վրա հղումով:
Զորքերը մոտեցել են Աֆրինին հարավ-արևելքից 1,5 կմ, իսկ հարավից՝ 3,5 կմ հեռավորության վրա, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին: Նշվում է, որ հենց որ Թուրքիայի ԶՈւ ստորաբաժանումներն ու ընդդիմադիր Սիրիայի ազատ բանակի ջոկատները հաղթահարեն այդ տարածությունը, կսկսվի քաղաքից քրդական զինյալ կազմավորումների դուրս մղման գործողությունը:
Աֆրինում գործողության մեկնարկից ի վեր թուրքական կողմի վերահսկողության տակ է հայտնվել մոտ 1100 քկմ տարածք, որտեղ 5 շրջկենտրոն կա, 151 գյուղ և 31 ռազմավարական բարձունք:
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ քրդական ջոկատների մարտիկները Աֆրինի մատույցներում մարտի 9-ին հետ են մղել Սիրիայի ազատ բանակի գրոհը, որին սատարում էին թուրքական հրետանին ու զրահատեխնիկան: Քրդերի ինքնապաշտպանական ուժերն, ըստ ANF գործակալության, շարքից հանել էին հակառակորդի մի քանի միավոր զրահատեխնիկա: