ՀՀ-ում կորոնավիրուսի 861 նոր դեպք է գրանցվել և 21 մահ
PanARMENIAN.Net - Հայաստանում դեկտեմբերի 18-ի դրությամբ կորոնավիրուսով վարակի դեպքերը հասել են 152,253-ի՝ նախորդ օրվա համեմատ ավելանալով 861-ով: Այդ մասին տեղեկացնում է ՀՀ ԱՆ Հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնը։
Մահվան ևս 21 դեպք է գրանցվել, 15-ը՝ կորոնավիրուսից, 6-ը՝ այլ պատճառով, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության հետևանքով։ Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսից մահվան 2596 դեպք կա, այլ պատճառով՝ 648։
Ապաքինվել է ևս 1223 մարդ։ Առողջացածների ընդհանուր թիվը 131,213-ն է։ Փաստացի բուժվողների թիվը 17,796 է։