ՀՀ նախագահի երդմնակալությունը՝ մարտի 13-ին՝ Համալիրում
PanARMENIAN.Net - Ազգային ժողովի կողմից ՀՀ նախագահ ընտրված Վահագն Խաչատուրյանի երդմնակալության համար ԱԺ հատուկ նիստը կգումարվի մարտի 13-ին՝ ժամը 12:00-ին:
Նիստը կանցկացվի Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում, տեղեկացնում է «Արմենպրեսը»:
Նշվում է, որ ՀՀ նախագահի երդմնակալության արարողության համար համալիրում ընթանում են նախապատրաստական աշխատանքներ:
Մարտի 3-ին Վահագն Խաչատուրյանը երկրորդ փուլով ընտրվել է ՀՀ նախագահ: Նրա թեկնածությունն առաջադրած «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության բոլոր անդամները կողմ են քվեարկել, ընդդիմությունը չի մասնակցել քվեարկությանը։ Խաչատուրյանն ընտրվել է 71 կողմ, 0 դեմ ձայների հարաբերակցությամբ։