Ֆրանսիայի դեսպանն ու ՄԻՊ-ը Սյունիքում այցելել են ադրբեջանական ագրեսիայից տուժած ընտանիքներին
PanARMENIAN.Net - Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպան Անն Լույոն և Մարդու իրավունքների պաշտպան Քրիստինե Գրիգորյանը հոկտեմբերի 5-ին այցելել են Սյունիքի մարզ, այցելել են սեպտեմբերի 13-15-ի ադրբեջանական ագրեսիայից տուժած ընտանիքներին։
Սյունիքի մարզպետ Ռոբերտ Ղուկասյանի հետ հանդիպմանը նրանք զրուցել են ադրբեջանական զինված ուժերի ագրեսիայի հետևանքով մարզի բնակավայրերին հասցված վնասի մասին։ Մարզպետը ներկայացրել է ներկայիս իրավիճակը, նշել առաջնային հարցերը։
Պաշտպանն ու դեսպանը մարզպետ Ռոբերտ Ղուկասյանի և Գորիս համայնքի ղեկավար Առուշ Առուշանյանի ուղեկցությամբ այցելել են թիրախավորման հետևանքով տուժած ընտանիքներին։
Վերիշեն համայնքում հանդիպել են հրետակոծության և արկակոծության հետևանքով վնասված տների բնակիչներին, ինչպես նաև՝ վիրավորում ստացած քաղաքացիական անձի։ Վերջինս բեկորային վնասվածք է ստացել գյուղատնտեսական աշխատանք իրականացնելու ժամանակ։