Վնասվածքը խանգարել է Դավիթ Նալբանդյանին հանդես գալ Օքլենդի մրցաշարում
Ինչպես հաղորդում է gotennis.ru-ն, արգենտինահայ թենիսիստ Դավիթ Նալբանդյանը չի մասնակցի Օքլենդի մրցաշարին եւ կարող է բաց թողնել նաեւ Ավստրալիայի բաց առաջնությունը: Ըստ Օքլենդի մրցաշարի մարզիչ Ռիչարդ Փալմերի, Նալբանդյանը ստացել է որովայնի մկանների վնասվածք: «Սովորաբար նման վնասվածքներից հետո վերականգնվում են 10-15 օրվա ընթացքում»,-ասել է նա:
Հիշեցնենք, որ Օքլենդի մրցաշարը պետք է լիներ նրա մասնակցությամբ առաջին պաշտոնական մրցումը անցյալ տարվա մայիսից ի վեր, երբ նա վիրահատվեց:
:
Դավիթ Նալբանդյան
Դավիթ Նալբանդյանը արգենտինահայ թենիսիստ է, որն իր պրոֆեսիոնալ կարիերան սկսել է 2000թ.: 1996թ. նա հաղթեց աշխարհի թիմային պատանեկան առաջնությունում Արգենտինայի թիմի կազմում: Նա նաեւ US Open 1998-ի հաղթողն է միանձնյա ելույթներում: 1999թ. պատանեկան Ռոլան Գարոսի մրցաշարի եզրափակչի մասնակից է, 1999թ. Ուիմբլդոնի պատանեկան առաջնության հաղթող է զուգախաղում (Գիլերմո Կորիայի հետ):
2002թ. 20 տարեկանում Դ.Նալբանդյանը դարձավ Ուիմբլդոնի եզրափակչի մասնակից, որտեղ տանուլ տվեց ավստրալացի Լեյթոն Հյուիթին: Դրանից հետո նա ընդգրկվեց 50 լավագույն թենիսիստների ATR վարկանիշային ցուցակում եւ «տարվա մարզիկ» հայտարարվեց Արգենտինայում: Նալբանդյանի գլխավոր նվաճումը նրա ելույթն է Շանհայում 2005թ., որտեղ նա հայտնվեց պատահաբար այլ թենիսիստների հրաժարվելու արդյունքում, որոնց վարկանիշը իրենից բարձր էր:
Անհաջող 2007թ. Նալբանդյանը նահանջեց, հայտնվելով երրորդ տասնյակում, սակայն կարողացավ ավարտել սեզոնը, հաղթելով «Մասթերս» շարքի 2 աշնանային մրցաշարերեում` Մադրիդում եւ Փարիզում, կարողանալով հաղթել աշխարհի առաջին եւ երկրորդ ռակետներին` Ռոժե Ֆեդերերին ու Ռաֆայել Նադալին:
Միայն Նալբանդյանը, Ֆեդերերը, Նովակ Ջոկովիչը, Մարատ Սաֆինն ու Նադալն են հասել Մեծ Սաղավարտի 4 մրցաշարերի կիսաեզրափակիչ միանձնյա խաղում: