Գուրգեն Արսենյան. 2012թ. խորհրդարանական ընտրություններին վաղաժամ մեկնարկ է տրվել
PanARMENIAN.Net - 2012թ. խորհրդարանական ընտրություններում պայքարը կմղվի բոլոր այն քաղաքական ուժերի միջև, որոնք մասնակցության հայտ կներկայացնեն, նոյեմբերի 10-ին լրագրողներին է հայտարարել Հայաստանի Միավորված աշխատանքային կուսակցության նախագահ Գուրգեն Արսենյանը: «Իսկ այն, թե որքանով կթեժանա մրցակցությունը քաղաքական ուժերի միջև, կախված կլինի իշխանությունների գործունեության արդյունքներից»,-ասել է նա: Իսկ իշխանությունների գործունեությունն, ըստ նրա, հանգեցրեց նրան, որ կյանքը թանկացավ, վատթարացան մարդկանց նյութական պայմանները, հետևաբար, նախընտրական շեշտը դրա վրա է դրվելու:
Գուրգեն Արսենյանն ասել է, որ 2012թ. խորհրդարանական ընտրություններին վաղաժամ մեկնարկ է տրվել: «Ընտրողների շրջանում «Բարգավաճ Հայաստանը» բավականին բարձր վարկանիշ ունի և ընտրություններում մենք ակնկալում ենք քվեների մեծ քանակ ստանալ», ասել է ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի փոխնախագահ, «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության անդամ Վարդան Բոստանջյանը: Դա բնական է, որ բարձր վարկանիշ ունեցող կուսակցությունն ավելիին է հավակնում»,-ասել է նա: