Էնն Դերս. ԱՄՆ-ը դեմ են 907-րդ ուղղմանը
PanARMENIAN.Net - Ամերիկայի Միացյալ Նահանգները Աազատության աջակցության ակտի 907-րդ ուղղման գոյությանը դեմ են: Այդ մասին հայտարարել է Ադրբեջանում ԱՄՆ դեսպան Էն Դերսը Բաքվում կայացած մամլո ասուլիսի ժամանակ: Դերսի կարծիքով, ԱՄՆ դիրքորոշումը չի փովել 907-րդ ուղղման հարցում եւ պաշտոնական Վաշինգթոնը դեմ է նման ուղղման գոյությանը, հայտնում է Թրենդը:
Հիշեցնենք, որ Ազատության աջակցության ակտի 907-րդ ուղղումը ԱՄՆ Կոնգրեսն ընդունել է 1992 թվականին Ադրբեջանի կողմից Հայաստանի մեկուսացման պատճառով Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կապակցությամ, եւ նախատեսում է Ադրբեջանին միայն մարդասիրական օգնության տրամադրում: