ՀԱՅԱՍՏԱՆԸ ԵՐԱԽՏԱՊԱՐՏ Է ՌՈՒՍԱՍՏԱՆԻՆ ՍՊԻՏԱԿԻ ԵՐԿՐԱՇԱՐԺԻ ՀԵՏԵՎԱՆՔՆԵՐԸ ՎԵՐԱՑՆԵԼՈՒ ԳՈՐԾՈՒՄ ՑՈՒՑԱԲԵՐԱԾ ԱՋԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ՀԱՄԱՐ
4 դեկտեմբերի 2003 - 22:04 AMT  16:04 GMT
Այդ մասին Հայաստանում տեղի ունեցած աղետի 15-րդ տարեդարձի նախօրեին հայտարարել է Հայերի համաշխարհային կոնգրեսի եւ Ռուսաստանի հայերի միության նախագահ Արա Աբրահամյանը:
ՂԱՐԱԲԱՂՅԱՆ ՀԱԿԱՄԱՐՏՈՒԹՅԱՆ ԿԱՐԳԱՎՈՐՄԱՆ ԳԾՈՎ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՄԻՋՆՈՐԴՆԵՐԸ ԺԱՄԱՆՈՒՄ ԵՆ ԲԱՔՈՒ
4 դեկտեմբերի 2003 - 21:17 AMT  16:04 GMT
Այցի նպատակն է` ղարաբաղյան կարգավորման շուրջ Հայաստանի ղեկավարության հետ բանակցային գործընթացի ինտենսիֆիկացման վերաբերյալ խորհրդատվությունների շարունակությունը Ադրբեջանի ղեկավարության հետ:
ՏՆՏԵՍԱԿԱՆ ՀԱՄԱԳՈՐԾԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ՀԱՅ-ՌՈՒՍԱԿԱՆ ՀԱՆՁՆԱԺՈՂՈՎԸ ՆՈՐ ՀԱՄԱՆԱԽԱԳԱՀ ՈՒՆԻ
4 դեկտեմբերի 2003 - 21:06 AMT  16:04 GMT
Ռուսաստանի ու Հայաստանի միջեւ տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի ռուսական մասի նախագահ է նշանակվել Ռուսաստանի փոխվարչապետ Բորիս Ալյոշինը:
ԹԲԻԼԻՍԻԻ ԿԵՆՏՐՈՆՈՒՄ ԿՈՂՈՊՏՎԵԼ Է ԽՈՇՈՐ ԲԱՆԿ
4 դեկտեմբերի 2003 - 21:04 AMT  16:04 GMT
Մի քանի զինված ավազակներ դիմակներով ներխուժել են Վրացական միավորված բանկի մասնաճյուղի շենքը եւ տարել են խոշոր գումարի դրամ:
ԵՎՐԱԽՈՐՀՐԴԱՐԱՆԻ ՂԵԿԱՎԱՐԸ ՏՊԱՎՈՐՎԱԾ Է ԵՎՐՈՊԱԿԱՆ ՉԱՓԱՆԻՇՆԵՐԻՆ ՀԵՏԵՎԵԼՈՒ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՊԱՏՐԱՍՏԱԿԱՄՈՒԹՅԱՄԲ
4 դեկտեմբերի 2003 - 19:17 AMT  16:04 GMT
Հայաստանի նախագահը եւ Եվրախորհրդարանի ղեկավարը Բրյուսելում քննարկվել են ընդլայնվող Եվրամիության հետ Հարավային Կովկասի երկրների ավելի սերտ կապերի ապահովման հեռանկարները:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԸ ԱՊՀ ԱՌԱՋԱՏԱՐՆ Է ՀՆԱ-Ի ԵՎ ԱՐԴՅՈՒՆԱԲԵՐԱԿԱՆ ԱՐՏԱԴՐՈՒԹՅԱՆ ԱՃԻ ՏԵՄՊԵՐՈՎ
4 դեկտեմբերի 2003 - 18:46 AMT  16:04 GMT
Ընթացիկ տարվա 10 ամիսների ընթացքում համախառն ներքին արտադրանքի աճի տեմպերով Հայաստանը 15,7 տոկոս ցուցանիշով առաջին տեղն է զբաղեցնում ԱՊՀ երկրների շարքում:
ԿԱՊԻ ՆԱԽԱՐԱՐՈՒԹՅՈՒՆԸ ՎԵՏՈ Է ԴՐԵԼ ՀԵՌԱՀԱՂՈՐԴԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ՍԱԿԱԳՆԵՐԻ ԲԱՐՁՐԱՑՄԱՆ ՎՐԱ
4 դեկտեմբերի 2003 - 18:27 AMT  16:04 GMT
Հայաստանի տրանսպորտի եւ կապի նախարար Անդրանիկ Մանուկյանի խոսքերով, դրա համար կան բոլոր իրավական նախադրյալները:
ՋՈՐՋ ՌՈԲԵՐՏՍՈՆ.ՀԱՅԱՍՏԱՆԸ ՆԱՏՕ-Ի ՀՈՒՍԱԼԻ ԳՈՐԾԸՆԿԵՐՆ Է ՀԱՐԱՎԱՅԻՆ ԿՈՎԿԱՍՈՒՄ
4 դեկտեմբերի 2003 - 18:24 AMT  16:04 GMT
Ռոբերտ Քոչարյանը ՆԱՏՕ-ի ղեկավարի հետ քննարկել է Հայաստան-ՆԱՏՕ անհատական գործընկերության պլանի մշակման հեռանկարները, Հարավային Կովկասում տիրող իրավիճակը եւ միջազգային ահաբեկչության դեմ պայքարին վերաբերող հարցեր:
ՌԴ ՊԵՏԴՈՒՄԱՅԻ ԸՆՏՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՕՐԸ ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ ԿԲԱՑՎԻ 10 ԸՆՏՐԱՏԵՂԱՄԱՍ
4 դեկտեմբերի 2003 - 18:23 AMT  16:04 GMT
Դեսպանատան կանխատեսմամբ, դեկտեմբերի 7-ին Հայաստանում կքվեարկեն Ռուսաստանի շուրջ 8000 քաղաքացիներ:
ԵՎՐԱՄԻՈՒԹՅՈՒՆԸ ՆՈՐ ԴԻՐՔՈՐՈՇՈՒՄ ԿՁԵՎԱՎՈՐԻ ՀԱՐԱՎԱՅԻՆ ԿՈՎԿԱՍԻ ԵՐԿՐՆԵՐԻ ՆԿԱՏՄԱՄԲ
4 դեկտեմբերի 2003 - 18:22 AMT  16:04 GMT
Այդ մասին հայտարարել է ԵՄ-ի ընդլայնման հարցերով հանձնակատար Գյունտեր Վերհյուգենը Հայաստանի նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի հետ Բրյուսելում հանդիպման ժամանակ: