Հայաստանի նախագահը մասնակցել է «Արմենալ» արդիականացված գործարանի փորձնական գործարկմանը
«Այսօր մենք ունենք ժամանակակից ձեռնարկություն եւ կանենք ամեն ինչ, որպեսզի գործարանը աշխատի ռիթմիկ եւ առանց խնդիրների»,-նշել է Ռ.Քոչարյանը
Մոսկվան եւ Երեւանը հուսով են, որ հնարավոր կլինի համաձայնության հասնել գազի առաքման սակագների հարցում
3 դեկտեմբերի 2005 - 14:46 AMT  06:09 GMT
«Շուտով դիվերսիֆիկացիայի կենթարկվի շահագրգիռ կառույցների աշխատանքը, որին ռուսական կողմից կմասնակցեն ՌԱՕ «ԵԷՍ Ռոսսիին» եւ «Գազպրոմ» ընկերությունը»,-հայտարարել է Միխաիլ Ֆրադկովը
ՀՀ նախագահը եւ Մ.Ֆրադկովը քննարկել են տարածաշրջանի էներգետիկ եւ տրանսպորտային ենթակառուցվածքների զարգացումը
3 դեկտեմբերի 2005 - 14:09 AMT  06:09 GMT
Ռ.Քոչարյանը գոհունակություն է հայտնել հայ-ռուսական կապերի զարգացման վերաբերյալ, որի արդյունքում ապրանքաշրջանառությունն երկու երկրների միջեւ աճել է 20 տոկոսով
Մոսկվայում մեկ շաբաթվա ընթացքում երկրորդ անգամ սպանվել է Հայաստանի քաղաքացի
3 դեկտեմբերի 2005 - 13:45 AMT  06:09 GMT
Լեւ Կարապետյանի մարնի վրա հայտնաբերվել են բազմաթիվ վնասվածքներ, հասցված սուր առարկայով
Եվրամիության հայտարարությունը Հայաստանում կայացած սահմանադրական հանրաքվեի վերաբերյալ
3 դեկտեմբերի 2005 - 13:32 AMT  06:09 GMT
Ընտրական գործընթացի պատշաճ անցկացումը շատ կարեւոր է Հայաստանի ժողովրդավարական վարկանիշի համար, ասվում է ԵՄ հայտարարության մեջ
Առաջիկայում տեղի կունենա Ռոբերտ Քոչարյանի եւ Վլադիմիր Պուտինի հանդիպումը
3 դեկտեմբերի 2005 - 12:51 AMT  06:09 GMT
Հայաստանի եւ Ռուսաստանի նախագահների հանդիպման ժամանակ կստորագրվեն կարեւոր փաստաթղթեր, հայտարարել է Ռուսաստանի Արդյունաբերողների եւ գործարարների միության նախագահը