Էլմար Մամեդյարով. Որոշումը նախագահն ինքն է կայացնելու: Ադրբեջանը չի կարող որեւէ կերպ միջամտել դրան
Էդուարդ Աբրամյան. Անկարան «բարեկամի» դերն է խաղալու եւ, հնարավոր է, որ բացի սահմանը: Մինչդեռ հայկական կողմը, չգիտակցելով դա, կընկնի թուրքական հաղորդակցությունների լիարժեք ազդեցության եւ դրանցից կախման մեջ
ՀՀ ԱԳՆ-ն անհեթեթ է համարում որոշ թուրքական ԶԼՄ-ների հայտարարությունները
4 սեպտեմբերի 2008 - 19:28 AMT  23:39 GMT
Տիգրան Բալայան. Ես կտրականապես ժխտում եւ անհեթեթ եմ համարում թուրքական ԶԼՄ-ների պնդումներն այն մասին, որ Վարուժան Գարդիսյանը ներկա է լինելու Հայաստանի եւ Թուրքիայի ֆուտբոլի հավաքականների միջեւ հանդիպմանը
ՀՀ նախագահը կմեկնի Մոսկվա ՀԱՊԿ երկրների ղեկավարների հերթական նստաշրջանին մասնակցելու համար
4 սեպտեմբերի 2008 - 19:10 AMT  23:39 GMT
Հանդիպման ընթացքում ՀԱՊԿ անդամ-պետությունները մտքերով կփոխանակվեն` ռազմա-քաղաքական իրադրության զարգացման միտումների հետ կապված
ՀԱՊԿ երկրների ԱԳՆ ղեկավարները Հարավային Օսիայի վերաբերյալ որոշում են կայացրել
4 սեպտեմբերի 2008 - 18:41 AMT  23:39 GMT
Էդվարդ Նալբանդյան. Նախարարները արտահայտվեցին տարածաշրջանում խաղաղության ամրապնդման հարցում Ռուսաստանի ակտիվ դերի օգտին
Հայաստանի նախագահը դժգոհ է պետության դիվանագիտական ծառայության համակարգի ակտիվության աստիճանից
4 սեպտեմբերի 2008 - 18:34 AMT  23:39 GMT
Սերժ Սարգսյանը հատկապես ընդգծեց արտաքին քաղաքականության գերատեսչության համագործակցության կարեւորությունը ինչպես տեղական, այնպես էլ արտասահմանյան ԶԼՄ-ների հետ
Սերգեյ Լավրովը խորհուրդ է տվել Ղարաբաղի իրադրության հարցում չհիմնվել Աբխազիայի եւ Հարավային Օսիայի իրադրության վրա
4 սեպտեմբերի 2008 - 18:22 AMT  23:39 GMT
ՌԴ ԱԳՆ. Մի կողմից Հարավային Օսիայի, Աբխազիայի եւ մյուս կողմից Լեռնային Ղարաբաղի կարգավորման միջեւ ոչ մի զուգահեռներ չկան
Հայաստանը հետեւողական կլինի ՆԱՏՕ-ի հետ Անհատական համագործակցության շրջանակներում նախատեսված գործողությունների ծրագրի իրականացման հարցում
4 սեպտեմբերի 2008 - 18:12 AMT  23:39 GMT
«Մենք պաշտպանում ենք ՄԱԿ-ում բարեփոխումների իրականացման նախաձեռնությունը եւ գտնում, որ այդ կարեւոր միջազգային կառույցը պետք է համապատասխանի արդի պայմաններին եւ մարտահրավերներին»,- հայտնել է ՀՀ նախագահը
ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահները դիտարկում են Հայաստանի եւ Ադրբեջանի ԱԳՆ ղեկավարների հանդիպման անցկացման հնարավորությունը
4 սեպտեմբերի 2008 - 18:09 AMT  23:39 GMT
Յուրի Մերզլյակով. Ինձ հայտնի չէ Ադրբեջանի եւ Հայաստանի ԱԳՆ ղեկավարների հանդիպման ճշգրիտ ամսաթիվը, սակայն ես հստակ գիտեմ, որ այն կկայանա