7 սեպտեմբերի 2008 - 00:03 AMT
Աբդուլլահ Գյուլը Հայաստանի նախագահին հրավիրել է Ստամբուլ` միասին դիտելու երկու երկրների ֆուտոլի հավաքականների պատասխան խաղը
6 սեպտեմբերի 2008 - 22:59 AMT
06:59 GMT
Սերժ Սարգսյան. Անմիջական շփումները հարաբերություններ հաստատելու միակ արդյունավետ միջոցն են
Գյուլը հուսով է, որ ֆուտբոլային խաղը կօգնի հաղթահարել հայ եւ թուրք ժողովրդների մերձեցման ճանապարհին առկա խոչընդոտները
6 սեպտեմբերի 2008 - 21:32 AMT
Աբդուլլահ Գյուլ. Ես կարծում եմ, որ մենք Հայաստանի նախագահի հետ հնարավորություն կունենանք քննարկել տարածաշրջանային խնդիրները
6 սեպտեմբերի 2008 - 21:20 AMT
Օդանավակայանից քաղաք տանող ճանապարհին Թուրքիայի նախագահին դիմավորում էին հարյուրավոր մարդիկ` Հայոց ցեղասպանության ճանաչում պահանջող պաստառներով
6 սեպտեմբերի 2008 - 18:13 AMT
Ֆուտբոլային խաղից առաջ 1ժամ տեւողությամբ զրույց կկայանա Սերժ Սարգսյանի եւ Աբդուլլահ Գյուլի միջեւ
Գորան Լենմարկեր. Գյուլի հրավերը Երեւան հզոր քայլ է
6 սեպտեմբերի 2008 - 17:26 AMT
«Ես պատրանքներ չունեմ, թե կարճ ժամանակահատվածում բոլոր հարցերը կկարգավորվեն, բայց ճիշտ եմ համարում գործընթացը սկսելը»,-հայտարարել է ՀՀ նախագահը
Հայաստանի արտաքին քաղաքականությունն ուղղված է կովկասյան տարածաշրջանում կայունության, անվտանգության ու համագործակցության ամրապնդմանը
6 սեպտեմբերի 2008 - 16:43 AMT
Էդվարդ Նալբանդյանը Գյորան Լենմարկերին է ներկայացրել ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման շուրջ բանակցային գործընթացի վերջին զարգացումները
6 սեպտեմբերի 2008 - 16:34 AMT
ԵԱՀԿ ԽՎ նախագահի հատուկ ներկայացուցիչը սխալ է համարում այն, որ տարածաշրջանային ծրագրերը շրջանցում են Հայաստանը
6 սեպտեմբերի 2008 - 15:59 AMT
ՀԱՊԿ պետությունների ղեկավարները մտահոգություն են հայտնել Հարավային Օսեթիայի հակամարտությունն ուժով լուծելու Վրաստանի փորձի առնչությամբ
Գորան Լենմարկեր. Թուրքիան պետք է ուժ գտնի հաղթահարելու իր անցյալը` ընդունելով ցեղասպանության փաստը
6 սեպտեմբերի 2008 - 15:42 AMT
Հայաստանը պատմական հնարավորություն ունի օգնել Թուրքիային, որտեղ այսօր շատ հզոր ուժեր ուզում են երկիրը դարձնել ժամանակակից եվրոպական երկիր