Ընդդիմությունն Իջևանից քայլերթ է սկսել դեպի Երևան
PanARMENIAN.Net - Քաղաքացիներն Իջևանից քայլերթ են իրականացնում դեպի Երևան։ Իջևանցիների հետ միասին քայլերթ են իրականացնում նաև ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավորներ Գեղամ Նազարյանը և Թաթուլ Կրպեյանի դուստրը՝ Ասպրամ Կրպեյանը, հոգևորականներ, գրում է «Փաստինֆոն»։
ԱԺ փոխխոսնակ, ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանը ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացրել է, որ առաջիկայում նման երթեր կմեկնարկեն ևս 3 խորհրդանշական վայրից:
«Մենք անպայման կհայտնենք, թե որ օրն ենք միասին դիմավորելու տարբեր ուղղություններով մայրաքաղաք ժամանող երթերի մասնակիցներին։ Իսկ մինչ այդ գործ ունենք անելու Երևանում։ Հանդիպում ենք այսօր՝ ժամը 18։30-ին, Կոմիտաս պողոտայի Սուրբ Խաչ եկեղեցու մոտ (« Լամբադա» կամրջի հարևանությամբ)»,- գրել է Սաղաթելյանը։
«Հայրենիք» կուսակցության ղեկավար Արթուր Վանեցյանը ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում հայտարարել է, որ ապրիլի 25-ին Երևանի տարբեր փողոցներում իրազեկցման ակցիաներ կիրականացվեն, իսկ 18.00-ին հավաքվելու են Ազատության հրապարակում, որտեղից երթ կմեկնարկի Երևանի փողոցներով։