ԵԽԽՎ ՆԵՐԿԱՅԱՑՈՒՑՉԻ ԿԱՐԾԻՔՈՎ, ԳԱԼԻՔ ԸՆՏՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ԿԵՂԾՈՒՄԸ ԱԴՐԲԵՋԱՆՈՒՄ ՀՂԻ Է ՔԱՂԱՔԱՑԻԱԿԱՆ ՊԱՏԵՐԱԶՄՈՎ
23 սեպտեմբերի 2003 - 00:08 AMT  19:16 GMT
Շատերը Ադրբեջանում վախեցած են եւ զգում են իշխանությունների ճնշումը ընտրությունների նախօրեին, հայտարարել է Եվրոպայի Խորհրդի խորհրդարանական Վեհաժողովի համազեկուցող Անդրեաս Գռոսը Ադրբեջան կատարած իր «դիտորդական» այցի արդյունքում:
ԵՐԵՔ ՏԱՐՎԱ ԸՆԹԱՑՔՈՒՄ ԼԵՌՆԱՅԻՆ ՂԱՐԲԱՂԻ ՏՆՏԵՍՈՒԹՅՈՒՆ Է ՆԵՐԴՐՎԵԼ 35 ՄԻԼԻՈՆ ԴՈԼԱՐ
22 սեպտեմբերի 2003 - 23:43 AMT  19:16 GMT
Ներդրողների մեծ մասը ԱՄՆ, Ռուսաստանի, Ֆրանսիայի եւ Բելգիայի մեր հայրենակիցներն են, հաղորդել է ԼՂՀ վարչապետ Անուշավան Դանիելյանը այսօր Երեւանում բացված Հայաստան-Սփյուռք առաջին տնտեսական համաժողովի ժամանակ:
ԹԵՀՐԱՆԸ ՎԵՐՋՆԱԳԻՐ Է ՆԵՐԿԱՅԱՑՐԵԼ ԱՆԿԱՐԱՅԻՆ
22 սեպտեմբերի 2003 - 23:15 AMT  19:16 GMT
Եթե Թուրքիայի վարչապետ Ռեջեբ Էրդողանը հրաժարվի Թեհրան կատարելիք այցից, Իրանի նախագահ Մոհամմադ Խաթամին եւս կհրաժարվի այցելել Անկարա:
ՌՈՒՍԱՍՏԱՆԻ ՆԱԽԱԳԱՀԸ ՇՆՈՐՀԱՎՈՐԵԼ Է ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՂԵԿԱՎԱՐԻՆ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԱՆԿԱԽՈՒԹՅԱՆ ՕՐՎԱ ԱՌԹԻՎ
22 սեպտեմբերի 2003 - 22:44 AMT  19:16 GMT
Հայաստանի ժողովուրդը այսօր կարող է հպարտանալ այն հաջողություններով, որոնց հասել է իրավական ժողովրդավարական պետության կառուցման ճանապարհին, ասվում է ուղերձում:
ԵՐԵՎԱՆՈՒՄ ՏԵՂԻ ԿՈՒՆԵՆԱՆ ՀԱՆԴԻՍՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ` ՆՎԻՐՎԱԾ ՔԱՂԱՔԻ 2785-ԱՄՅԱԿԻՆ
22 սեպտեմբերի 2003 - 22:41 AMT  19:16 GMT
Հոկտեմբերի 10-12-ը Հայաստանում տեղի կունենան Երեւանի 2785-ամյակին նվիրված հանդիսություններ:
ԵԱՀԿ ՄԻՋՆՈՐԴՆԵՐԻ ՀԱՆԴԻՊՈՒՄՆԵՐԸ ԱԴՐԲԵՋԱՆԻ ԵՎ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԱԳՆ ՂԵԿԱՎԱՐՆԵՐԻ ՀԵՏ ՂԱՐԱԲԱՂՅԱՆ ՀԱՐՑԻ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ ՆԱԽԱՏԵՍՎՈՒՄ ԵՆ ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ ՍԿԶԲԻՆ
22 սեպտեմբերի 2003 - 22:09 AMT  19:16 GMT
ՄԽ-ի Ռուսաստանը ներկայացնող նոր համանախագահ Յուրի Մերզլյակովը գոհունակություն է հայտնել սեպտեմբերի 15-ին Վիեննայում ՄԽ ամերիկացի եւ ֆրանսիացի իր գործընկերների հետ տեղի ունեցած հանդիպման արդյունքների առնչությամբ:
ԲԱՔՈՒ-ԹԲԻԼԻՍԻ-ՋԵՅՀԱՆ ՆԱՎԹԱՄՈՒՂԸ ԿԱՌՈՒՑՎՈՒՄ Է ՎՐԱՍՏԱՆՈՒՄ ՀՆԱԳԻՏԱԿԱՆ ԱՐԺԵՔ ՆԵՐԿԱՅԱՑՆՈՂ ՎԱՅՐՈՎ
22 սեպտեմբերի 2003 - 21:42 AMT  19:16 GMT
Բաքու-Թբիլիսի-Ջեյհան նավթամուղի շինարարության աշխատանքներ կատարելիս Տապածղուրի (Սամցխե-Ջավախք) հայաբնակ գյուղի մոտակայքում հայտնաբերվել է մթա 7-րդ դարի բնակատեղ:
ԱՊՀ ԵՐԿՐՆԵՐԻ ՆԳՆ ՂԵԿԱՎԱՐՆԵՐԸ ԿՔՆՆԱՐԿԵՆ ԹՄՐԱՀԱՆՑԱՎՈՐՈՒԹՅԱՆ ԴԵՄ ՊԱՅՔԱՐԻ ԿԵՆՏՐՈՆ ՍՏԵՂԾԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ ՀԱՐՑԸ
22 սեպտեմբերի 2003 - 20:12 AMT  19:16 GMT
ԱՊՀ երկրների ներքին գործերի նախարարության ղեկավարները սեպտեմբերի 22-23-ը Դուշանբեյում կքննարկեն Համագործակցության թմրահանցավորության դեմ պայքարի կենտրոն ստեղծմանը վերաբերող հարցերը:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԱԳՆ ՂԵԿԱՎԱՐԸ ՆՅՈՒ ՅՈՐՔՈՒՄ ԿՀԱՆԴԻՊԻ ԵԱՀԿ ՄԻՆՍԿԻ ԽՄԲԻ ԱՄԵՐԻԿՅԱՆ ՀԱՄԱՆԱԽԱԳԱՀԻՆ
22 սեպտեմբերի 2003 - 19:53 AMT  19:16 GMT
Վարդան Օսկանյանն այսօր մեկնել է Նյու Յորք` ՄԱԿ-ի Գլխավոր Ասամբլեայի 58-րդ նստաշրջանի աշխատանքներին մասնակցելու նպատակով:
ԵՐԵՎԱՆՈՒՄ ԲԱՑՎԵԼ Է ՀԱՅԱՍՏԱՆ-ՍՓՅՈՒՌՔ ԱՌԱՋԻՆ ՏՆՏԵՍԱԿԱՆ ՀԱՄԱԺՈՂՈՎԸ
22 սեպտեմբերի 2003 - 19:29 AMT  19:16 GMT
Այսօր եւետ Երեւանում կբացվի «Panarmenian Expo-2003» առեւտրա-արդյունաբերական ցուցահանդեսը, որտեղ իրենց արտադրանքը կներկայացնեն Հայաստանում գործող 165 ընկերություններ: