ՀԱՅԱՍՏԱՆՆ ԱՌԱՋԻՆ ԱՆԳԱՄ ԿՆԵՐԿԱՅԱՑՎԻ ՍԱՆԿՏ-ՊԵՏԵՐԲՈՒՐԳՈՒՄ ԿԱՅԱՆԱԼԻՔ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՏՆՏԵՍԱԿԱՆ ՀԱՄԱԺՈՂՈՎՈՒՄ
Այդ մասին տեղեկացրել է Ռուսաստանի Դաշնության խորհրդի նախագահ, ԱՊՀ Միջխորհրդարանական վեհաժողովի խորհրդի ղեկավար Սերգեյ Միրոնովը:
ԵՐԵՎԱՆԻ ԵՎ ԲՈՒԽԱՐԵՍՏԻ ՄԻՋԵՎ ՉԿԱՆ ՏԱՐԱՁԱՅՆՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ
17 նոյեմբերի 2003 - 23:26 AMT  07:48 GMT
Մենք բավարարված ենք Ռումինիայի հետ քաղաքական երկխոսությամբ, հայտարարել է Բուխարեստում Հայաստանի նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը:
ՀԱՅ ԽՈՐՀՐԴԱՐԱՆԱԿԱՆԸ ՀԵՐՔԵԼ Է ԱԴՐԲԵՋԱՆԱԿԱՆ ՊԱՏՎԻՐԱԿՈՒԹՅԱՆ «ՀԱՐԵՎԱՆԻ ԱԳՐԵՍԻԱՅԻ» ՄԱՍԻՆ ԱՎԱՆԴԱԿԱՆ ՄԵՂԱԴՐԱՆՔԸ
17 նոյեմբերի 2003 - 23:07 AMT  07:48 GMT
Հայաստանի եւ Ադրբեջանի խորհրդարանական պատվիրակությունների միջեւ թեժ բանավեճ է ծավալվել նոյեմբերի 15-ին Սանկտ Պետերբուրգում ԱՊՀ Միջխորհրդարանական վեհաժողովի 22-րդ լիագումար նիստի ընթացքում:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԸ ԵՎ ՌՈՒՄԻՆԻԱՆ ԱՇԽՈՒԺԱՑՆՈՒՄ ԵՆ ՏՆՏԵՍԱԿԱՆ ԿԱՊԵՐԸ
17 նոյեմբերի 2003 - 22:46 AMT  07:48 GMT
Հայաստանի նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի գլխավորած պատվիրակության Ռումինիա կատարած պաշտոնական այցի շրջանակներում այսօր Բուխարեստում բացվել է հայ-ռումինական բիզնես-համաժողովը:
ԲՈՒԽԱՐԵՍՏՈՒՄ ՍՏՈՐԱԳՐՎԵԼ Է ՀԱՅ-ՌՈՒՄԻՆԱԿԱՆ ԵՐԿՈՒ ՀԱՄԱՁԱՅՆԱԳԻՐ
17 նոյեմբերի 2003 - 19:44 AMT  07:48 GMT
Ռումինիայում պաշտոնական այցով գտնվող ՀՀ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը առանձնազրույց է անցկացրել ռումինացի իր գործընկեր Իոն Իլիեսկուի հետ:
ՀՀ ԱՐՏԳՈՐԾՆԱԽԱՐԱՐԸ ՀԱՅ ԴԵՍՊԱՆՆԵՐԻՆ ՆԵՐԿԱՅԱՑՐԵԼ Է ԵՐԿՐԻ ԱՐՏԱՔԻՆ ՔԱՂԱՔԱԿԱՆՈՒԹՅԱՆ ՆՈՐ ՇԵՇՏԱԴՐՈՒՄՆԵՐԸ
17 նոյեմբերի 2003 - 19:13 AMT  07:48 GMT
Անցյալ շաբաթ օրը Մոսկվայում Հայաստանի դեսպանությունում գումարվել էր ԱՊՀ երկրներում ՀՀ դեսպանների հավաք:
ՌՒՍԱՍՏԱՆԻ ՍԱՄԱՐԱ ՔԱՂԱՔՈՒՄ ՕԾՎԵԼ Է ՀԱՅԿԱԿԱՆ ԵԿԵՂԵՑԻ ԵՎ ԲԱՑՎԵԼ ՀԱՅՈՑ ՑԵՂԱՍՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ԶՈՀԵՐԻ ՀՈՒՇԱՐՁԱՆ
17 նոյեմբերի 2003 - 18:47 AMT  07:48 GMT
Միջոցառումներին մասնակցել են Սամարայի վարչակազմի ներկայացուցիչները, Հայ եկեղեցու Ռուսաստանի թեմի ղեկավարությունը:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՆԱԽԱԳԱՀԸ ՍՏՈՐԱԳՐԵԼ Է ՄԱՐԴՈՒ ԻՐԱՎՈՒՆՔՆԵՐԻ ՊԱՇՏՊԱՆԻ ՄԱՍԻՆ ՕՐԵՆՔԸ
17 նոյեմբերի 2003 - 18:45 AMT  07:48 GMT
Oմբուդսմեն կարող է լինել հասարակությունում մեծ հեղինակություն ունեցող 35 տարեկանից բարձր Հայաստանի ցանկացած քաղաքացի:
ՊՈԼՍՈ ՀԱՅ ՊԱՏՐԻԱՐՔԸ ԽՍՏՈՐԵՆ ԴԱՏԱՊԱՐՏԵԼ Է ԱՀԱԲԵԿՉՈՒԹՅՈՒՆԸ ՍՏԱՄԲՈՒԼՈՒՄ
17 նոյեմբերի 2003 - 18:14 AMT  07:48 GMT
Նախօրեին Թուրքիա ժամանած Իսրայելի ԱԳՆ ղեկավար Սիլվան Շալոմն առաջարկել է Անկարային Իսրայելի հատուկ ծառայությունների աջակցությունը պատահարի հետաքննությունում:
ՌՈՒՍԱՍՏԱՆԻ ՊԵՏԴՈՒՄԱ ԻՐԵՆՑ ԹԵԿՆԱԾՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐՆ ԵՆ ԱՌԱՋԱԴՐԵԼ ԱՎԵԼԻ ՔԱՆ 30 ՀԱՅ
17 նոյեմբերի 2003 - 18:12 AMT  07:48 GMT
Նրանցից միայն շուրջ տասն են առաջադրված քաղաքական միավորումներից, որոնք իվիճակի են հավաքել ձայների անհրաժեշտ քանակություն: