ԵՎՐԱԽՈՐՀՈՒՐԴԸ ԲԱՎԱՐԱՐՎԱԾ Է ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԶԳԱԼԻ ԱՌԱՋԸՆԹԱՑՈՎ ԵԽ-Ի ԱՌՋԵՎ ՍՏԱՆՁՆԱԾ ՊԱՐՏԱՎՈՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ԿԱՏԱՐՄԱՆ ԳՈՐԾՈՒՄ
5 փետրվարի 2004 - 22:42 AMT  03:14 GMT
Այդ մասին ՀՀ ԱԳՆ ղեկավար Վարդան Օսկանյանի հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարել է Պյետրո Էկոլե Ագոն, որը գլխավորում է ԵԽ նախարարների կոմիտեի այդ կազմակերպության անդամ-երկրների կողմից ստանձնած պարտավորությունների կատարման գծով դիտարկաման խումբը:
ԽՈՐՀՐԴԱՐԱՆԱԿԱՆ ՄԵԾԱՄԱՍՆՈՒԹՅՈՒՆԸ ՀԱՎԱՆՈՒԹՅՈՒՆ Է ՏԱԼԻՍ ՀՀ ՆԱԽԱԳԱՀԻ ԿՈՂՄԻՑ ԱՌԱՋԱՐԿՎԱԾ ՕՄԲՈՒԴՍՄԵՆԻ ԹԵԿՆԱԾՈՒԹՅԱՆԸ
5 փետրվարի 2004 - 22:15 AMT  03:14 GMT
Ռ.Քոչարյանը առաջարկել է ՀՀ օմբուդսմենի պաշտոնում նշանակել «Հիմնադրամ ընդդեմ իրավական թողտվության» հասարակական կազմակերպության նախագահ Լարիսա Ալավերդյանին:
ԲԱՆԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ԵՆ ԸՆԹԱՆՈՒՄ ՀԱՊԿ-Ի ԸՆԴԼԱՅՆՄԱՆ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ
5 փետրվարի 2004 - 22:00 AMT  03:14 GMT
Այդ մասին այսօր հաղորդել է ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժան:
ՎՅԱՉԵՍԼԱՎ ՏՌՈՒԲՆԻԿՈՎ. «ԼԵՌՆԱՅԻՆ ՂԱՐԱԲԱՂԸ ԱՌԱՆՁԻՆ ՀԱՐՑ Է, ԻՍԿ ԱԴՐԲԵՋԱՆԱԿԱՆ ՀՈՂԵՐԻ ԶԱՎԹՈՒՄԸ` ՄԵԿ ԱՅԼ ՀԱՐՑ»
5 փետրվարի 2004 - 21:30 AMT  03:14 GMT
Ռուսաստանի փոխարտգործնախարարը հանդես է գալիս հօգուտ Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման շուրջ բանակցությունների ձեւաչափի ընդլայնման:
ՄՈՍԿՎԱՅԻՆ ՉԻ ՄՏԱՀՈԳՈՒՄ ԿԱՍՊԻՑ ԾՈՎՈՒՄ ԱԴՐԲԵՋԱՆԱ-ԱՄԵՐԻԿՅԱՆ ԶՈՐԱՎԱՐԺՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ԱՆՑԿԱՑՈՒՄԸ
5 փետրվարի 2004 - 21:28 AMT  03:14 GMT
Կասպից ծովի հարցերով ՌԴ նախագահի հատուկ ներկայացուցիչ Վիկտոր Կալյուժնին ընդգծել է, որ այդ զորավարժությունները «զուտ գործնական, տեխնոլոգիական, եւ ոչ թե քաղաքական բնույթ են կրում»:
ԻՐԱՆ-ՀԱՅԱՍՏԱՆ ԳԱԶԱՏԱՐԻ ՇԻՆԱՐԱՐՈՒԹՅԱՆ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ ՀԻՄՆԱԿԱՆ ՊԱՅՄԱՆԱԳԻՐԸ ԿՍՏՈՐԱԳՐՎԻ ՄՈՏԱԿԱ ԱՄԻՍՆԵՐԻՆ
5 փետրվարի 2004 - 20:46 AMT  03:14 GMT
ՀՀ էներգետիկայի նախարար Արմեն Մովսիսյանի խոսքերով, գտնվել է գազատարի կառուցման երկու կողմերի համար փոխընդունելի տարբերակ:
ՇՈՒՏՈՎ ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ ԿՍՏԵՂԾՎԻ ՆՈՐ ՈՍԿԵՐՉԱԿԱՆ ԸՆԿԵՐՈՒԹՅՈՒՆ
5 փետրվարի 2004 - 20:45 AMT  03:14 GMT
Նախնական տվյալներով, 2003 թվականին Հայաստանում ակնագործության եւ ոսկեգործության բնագավառում արձանագրվել է արտադրության ծավալների 35-տոկոսանոց աճ:
ԽԱՎՅԵՐ ՍՈԼԱՆԱՆ ԵՎ ԱԲԴՈՒԼԱ ԳՅՈՒԼԸ ԿՔՆՆԱՐԿԵՆ ՏԱՐԱԾԱՇՐՋԱՆԱՅԻՆ ԽՆԴԻՐՆԵՐ, ՍԱԿԱՅՆ ՉԵՆ ԱՆԴՐԱԴԱՌՆԱ ՀԱՅ-ԹՈՒՐՔԱԿԱՆ ՀԱՐԱԲԵՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻՆ
5 փետրվարի 2004 - 19:30 AMT  03:14 GMT
Եվրախորհրդի գլխավոր քարտուղարը եւ Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարարը կհանդիպեն այսօր Բրյուսելում:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԸ ԸՆԴԳՐԿՎԵԼ Է ԸՆԴԴԵՄ ՀԱԶԱՐԱՄՅԱԿԻ ՄԱՐՏԱՀՐԱՎԵՐՆԵՐԻ ԱՄՆ ՀԻՄՆԱԴՐԱՄԻ ՖԻՆԱՆՍԱՎՈՐՄԱՆԸ ՀԱՎԱԿՆՈԵՐԴՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՈՒՄ
5 փետրվարի 2004 - 18:41 AMT  03:14 GMT
Ֆինանսավորում ստանալու առաջնահերթ թեկնածուներ են համարվում այն երկրները, որտեղ բնակչության մեկ շնչին ընկած առավելագույն եկամուտը չի գերազանցում տարեկան 1415 դոլար: