6 մարտի 2006 - 20:09 AMT  19:13 GMT
ՀԱԵ իրավասությանը 6 հայկական եկեղեցիների հանձնման հարցը հավանաբար շուտով կստանա իր լուծումը, հայտարարել է Հենրիխ Բյոլի Թբիլիսիի գրասենյակի ծրագրերի համակարգողը
ՀՀ ԱԳՆ-ն խիստ քննադատությամբ է հանդես եկել Ադրբեջանում ԱՄն դեսպանի հասցեին
6 մարտի 2006 - 19:04 AMT  19:13 GMT
«Ես խորհուրդ կտայի հարգարաժան դեսպանին հեռու չգնալ եւ մեկնաբանել ադրբեջանական իշխանությունների հայտարարությունները, որոնք արվում անմիջապես իր քթի տակ»,-հայտարարել է ՀՀ ԱԳՆ մամլո քարտուղարը
Հայերն ու թուրքերը պետք է նստեն բանակցությունների սեղանի շուրջ եւ փորձեն լույս սփռել 1915 թվականի իրադարձությունների վրա
6 մարտի 2006 - 18:45 AMT  19:13 GMT
Թուրք լուսանկարիչը հերքեց վարկածն այն մասին, թե Հայոց ցեղասպանության զոհերի հուշահամալիր այցելության համար նրան կարող են Թուրքիայում քրեական պատասխանատվության ենթարկել
Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականության հարց որպես այդպիսին գոյություն չունի
6 մարտի 2006 - 18:20 AMT  19:13 GMT
Հայաստանը բազմիցս անգամ հայտարարել է, որ որպես տարածաշրջանի զարգացման միակ ուղի տեսնում է համագործակցության ձեւավորումը` միասնական տնտեսական ծրագրերի իրագործում, ճանապարհատրանսպորտային համագործակցություն
ՀՀ ՊՆ. Դժվար է պատկերացնել միջնորդների ավելի լավ ձեւաչափ, քան ԵԱՀԿ Մինսկի խումբն է
6 մարտի 2006 - 17:42 AMT  19:13 GMT
Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության սառեցված բնույթը եւ Ադրբեջանի քաղաքականությունն այդ հարցում սպառնալիք են ստեղծում Հայաստանի անվտանգության համար
Հայաստանը քայլեր է ձեռնարկում Վրաստանի հետ ռազմական համագործակցության ակտիվացման ուղղությամբ
6 մարտի 2006 - 17:03 AMT  19:13 GMT
Հայ-վրացական հարաբերությունները կարելի է գնահետլ որպես Հարավային Կովկասում կայունության պահպանման կարեւոր գործոն, նշվում է ՀՀ ՊՆ ղեկավարի զեկույցում
Հայաստանը հանդես է գալիս տարածաշրջանի երկրների միջեւ կառուցողական հարաբերություններ հաստատելու օգտին
6 մարտի 2006 - 16:56 AMT  19:13 GMT
«Միայն տարածաշրջանային համագործակցության միջոցով է հնարավոր դիմակայել միջազգային եւ տարածաշրջանային անվտանգության դեմ ուղղված սպառնալիքներին»,-ասվում է Հայաստանի նախագահին կից Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար, ՀՀ պաշտպանության նախարարի զեկույցում
Հայաստան-Ռուսաստան համագործակցությունը չեզոքացնում է Թուրքիայից բխող ռազմական սպառնալիքը
6 մարտի 2006 - 16:26 AMT  19:13 GMT
Հայ-ռուսական ռազմավարկան համագործակցությունը զարգանում է երեք կարեւորագույն նպատակային ուղղություններով` կոալիցիոն խմբավորումներ, ՀՕՊ-ի միացյալ համակարգ, համագործակցություն ՀԱՊԿ շրջանակներում
Ս.Սարգսյան. Թուրքիան միջազգային ապատեղեկատվական գործունեություն է ծավալել
6 մարտի 2006 - 16:18 AMT  19:13 GMT
Թուրքիան փորձում է աշխարհի հայությանը ստիպել հրաժարվել Հայոց ցեղասպանության միջազգային ճանաչման քաղաքականությունից, քանի որ դա, ըստ Թուրքիայի, սպառնալիք է նրա ատարծքային ամբողջականությանը