Հայաստանը նշում է Քրիստոսի Ծնունդը
Հունվարի 6-ին, Սուրբ Ծնունդի պատարագից հետո տեղի է ունենում ջրօրհնեքի արարողությունը, որը խորհրդանշում է Քրիստոսի մկրտությունը Հորդանան գետում
2009 թ-ը ավարտվեց չլուծված հակամարտություններով եւ ընդհանուր լարվածությամբ
5 հունվարի 2010 - 19:01 AMT  01:51 GMT
2009 թ-ը ինչպես եւ կարելի էր ակնկալել ավարտվեց չլուծված հակամարտություններով, ընդհանուր լարվածությամբ եւ «չհասկացված» իրավիճակով Հարավային Կովկասում: Տարածաշրջանում «խաղաղություն եւ կայունություն» հաստատելու մասին Հայաստանի, Թուրքիայի եւ Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հայտարարությունները ըստ էությամբ ի չիք դարձան, եթե կարելի է այդպես արտահայտվել, Ադրբեջանի նախագահի ամանորյա շնորհավորանքներով: Պաշտոնական Բաքուն հերթական անգամ այլ լուծում չգտնելով, նորից սկսել է սպառնալ պատերազմով: