Մայիսի 9-ը` Հաղթանակի օր, «Հարսանիք լեռներում» և ազատ Շուշի
Կոմանդոսը պատմում է Շուշիի գործողության մասին, իսկ նրա ձեռքը, ինչպես 19 տարի առաջ, թղթի վրա նկարում է այն կրակակետերը, որոնցից գնդադակոծել Ստեփանակերտը, և Շուշիի ազատագրման պլանը
Եռատոնի միջոցառումներ Արցախում. Ստեփանակերտի մշակույթի պալատում անցել է հանդիսավոր երեկո
8 մայիսի 2011 - 17:23 AMT  04:06 GMT
Միջոցառմանը մասնակցում էին ԼՂՀ երկրորդ նախագահը, ՀԱԵ Արցախի թեմի առաջնորդը, ԼՂՀ ԱԺ նախագահն ու վարչապետը, Արցախյան ազատամարտի վետերաններ
Բակո Սահակյան. Մայիսի 9 խորհրդանշում է մեր ազատատենչ ժողովրդի անկոտրում կամքն ու հաղթական ոգին
8 մայիսի 2011 - 16:58 AMT  04:06 GMT
Արցախի նախագահը Հաղթանակի տոնի, ԼՂՀ Պաշտպանության բանակի և Շուշիի ազատագրման օրվա առթիվ շնորհավորել է հայ վետերաններին
Շուշիում Արցախի Պաշտպանության բանակին նվիրված սուրբ պատարագ է մատուցվել
8 մայիսի 2011 - 16:47 AMT  04:06 GMT
Միջոցառմանը մասնակցում էին Արցախի Պաշտպանության բանակի բարձրագույն սպայական անձնակազմը, Արցախյան ազատամարտի վետերաններ
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը խճճվել է սեփական ստի մեջ
8 մայիսի 2011 - 16:33 AMT  04:06 GMT
ԼՂՀ ՊԲ. Ադրբեջանի պաշտոնական վիճակագրության տվյալներով ստացվում է, որ հակառակորդը շուրջ 20 անգամ ավելի է խախտել հրադադարի ռեժիմը, քան ղարաբաղյան կողմը, սակայն Ադրբեջանի կրած կորուստների թիվն անհամեմատ մեծ է
Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսյան Եռատոնի առթիվ պետական պարգևներ է հանձնել մի խումբ երախտավորների
8 մայիսի 2011 - 16:19 AMT  04:06 GMT
Արարողությանը մասնակցում էին ՀԱԵ Արցախի թեմի առաջնորդը, ԼՂՀ ԱԺ նախագահն ու վարչապետը, ՀՄՊ և Արցախյան ազատամարտի վետերաններ, այլ պաշտոնատար անձինք
Սեյրան Օհանյան. Հանուն Արցախի ազատագրման զոհված մարտիկները զրկել են մեզ սխալվելու իրավունքից
8 մայիսի 2011 - 16:07 AMT  04:06 GMT
Շուշիի ազատագրման 19-ամյակի առթիվ Հայաստանի պաշտպանության նախարարն ու ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի ղեկավարն այցելեցին Եռաբլուր Պանթեոն
Հենրիկ Մխիթարյանն Ուկրաինայի չեմպիոն է դարձել «Շախտյորի» կազմում
8 մայիսի 2011 - 15:21 AMT  04:06 GMT
«Ասեմ, որ չէի ուզում չեմպիոն դառնալ «Մետալուրգի» հանդեպ հաղթանակով, բայց այդպես ստացվեց, և մենք պետք է ամեն ինչ անեինք այս խաղում հաղթելու համար»,- ասել է հայ ֆուտբոլիստը
Մեդվեդևը վստահ է, որ ՀՄՊ ժառանգությունը կշարունակի հիմք ծառայել ՌԴ-ՀՀ հարաբերությունների ամրապնդման համար
8 մայիսի 2011 - 15:09 AMT  04:06 GMT
ՌԴ նախագահը շնորհավորել է ԱՊՀ երկրների, Աբխազիայի, Հարավային Օսեթիայի նախագահներին և քաղաքացիներին, ինչպես նաև Վրաստանի ժողովրդին մայիսի 9-ի տոնի առթիվ
8 մայիսի 2011 - 14:50 AMT  04:06 GMT
Մեդվեդևը ստորագրել է «Խաղաղ նպատակներով ատոմային էներգիան օգտագործելու ոլորտում ՌԴ և Թուրքիայի կառավարությունների միջև համագործակցության մասին համաձայնագրի վավերացման մասին օրենքը»