10  31.05.12 - ՀՀ ԱԺ նախագահի ընտրությունները
PanARMENIAN.Net - Հայաստանի Ազգային ժողովում հենց նոր հրապարակել են խորհրդարանի խոսնակի գաղտնի քվեարկության արդյուքները: Քվեարկությանը մասնակցել է 110 պատգամավոր, որոնցից ՀՀԿ միակ թեկնածու Հովիկ Աբրահամյանի թեկնածությանը կողմ է քվերակել 102-ը: 4 պատգամավոր դեմ է քվեարկել, ևս 4 քվեաթերթիկ անվավեր է ճանաչվել;
Հովիկ Աբրահամյանն իր ելույթում շնորհակալություն է հայտնել բոլորին` ցուցաբերած վստահության համար,մասնավորապես, ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանին և իր կուսակից ընկերներին:
Սկսվել են փոխխոսնակի ընտրությունները, և Գալուստ Սահակյանը ՀՀԿ-ից առաջադրել է Էդուարդ Շարմազանովի և Հերմինե Նաղդալյանի թեկնածությունները, մյուս կուսակցությունները իրենց թեկնածուներին չեն առաջադրել: