Էլինա Դանիելյանը զիջել է Հարիկա Դրոնովալիին և դուրս մնացել շախմատի աշխարհի առաջնությունից
PanARMENIAN.Net - Հայ գրոսմայստեր Էլինա Դանիելյանը 0,5:1,5 հաշվով զիջել է շախմատի աշխարհի առաջնության երկրորդ փուլում: Հանդիպման 2-րդ պարտիայի ժամանակ Դանիելյանը սպիտակ խաղաքարերով ոչ ոքի է խաղացել Հարիկա Դրոնովալիի հետ: Խաղն ավարտվել է 43-րդ քայլին: Մինչ այդ Դանիելյանը սև խաղաքարերով զիջել էր հնդկուհուն:
Լիլիթ Մկրտչյանը երկրորդ ռաունդումոչ ոքի է խաղացել Նադեժդա Կոսինցևայի հետ, իսկ հաղթողի անունը պարզ կդառնա թայ բրեյքից հետո, որը կկայանա նոյեմբերի 16-ին:
Աշխարհի առաջնությունն անցկացվում է նոկաուտ համակարգով և պարտված շախմատիստուհին լքում է մրցաշարը: Առաջնության վերջին դասական պարտիան կկայանա նոյեմբերի 30-ին: