«Սիրիայի բարեկամները» ճանաչել են սիրիական ընդդիմադիր կոալիցիան
PanARMENIAN.Net - Դեկտեմբերի 12-ին Մարրակեշում տեղի ունեցող «Սիրիայի բարեկամներ» խմբի հանդիպման ընթացքում Ընդդիմադիր և հեղափոխական ուժերի ազգային կոալիցիան ճանաչվել է սիրիացիների միակ օրինական ներկայացուցչություն: Այս մասին հաղորդում է ԻՏԱՐ-ՏԱՍՍ-ը:
Փաստաթուղթը, որը կազմվել է «Սիրիայի բարեկամներ» խմբի կողմից, պարունակում է Սիրիայի նախագահ Բաշար Ասադին ուղղված կոչ` ինքնակամ հեռանալու իշխանությունից:
Մարրակեշի հանդիպմանը ներկա են եղել 130 պատվիրակություններ, այդ թվում` սիրիական ընդդիմության նոր կոալիցիայի, միջազգային կազմակերպությունների: