Քվեարկության տվյալներ. ՀՀԿ-ն շարունակում է առաջատարը լինել. Հաջորդում են ԲՀԿ-ն և «Բարև, Երևանը»
PanARMENIAN.Net - Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը շարունակում է հրապարակել Երևանի ավագանու ընտրությունների քվեարկության նախնական արդյունքները: Տասը ընտրատեղամասի արդյունքներով՝
«Առաքելություն» կուսակցույունը ստացել է 103 ձայն կամ 1.18%, «Բարգավաճ Հայաստանը»՝ 1 179 ձայն կամ 20.31 %-ը, «Բարև, Երևան» կուսակցությունների դաշինքը՝ 653 ձայն կամ 7.45 %-ը, «Հայ Ազգային Կոնգրեսը»՝ 362 ձայն կամ 4.13 %-ը, Հայ Յեղափոխական Դաշնակցությունը՝ 347 ձայն կամ 3.96%-ը, Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությունը՝ 5 277 ձայն կամ 62.73%-ը, «Օրանց Երկիրը»՝ 239 ձայն կամ 2.73 %-ը: Քվեարկության արդյունքներին կարելի է ծանոթանալ նաև ԿԸՀ պաշտոնական կայքում: Երևանի ավագանու ընտրություններին ԿԸՀ հրապարակած տվյալներով ժամը 20:00-ի դրությամբ մասնակցել է 437 021 ընտրող կամ ընտրողների 53,53 տոկոսը: Ոստիկանության հրապարակած տվյալներով ընտրողների ընդհանուր թիվը 816 475 է: