Ախալցխայի օգնությունը Արցախին՝ $12.100
PanARMENIAN.Net - Մայիսի 5-ին Արցախի ֆինանսների նախարարության կողմից հրապարակված հաշվեհամարին Ախալցխա քաղաքի և շրջակա 15 գյուղի հայ ազգաբնակչության կողմից ուղարկվել է $12.100:
Ապրիլի 4-ից ի վեր կառավարությունում ձևավորված օպերատիվ շտաբի միջոցով նյութական աջակցություն է հավաքագրվում հիմնականում ռազմական գործողություններից տուժած քաղաքացիներին և Պաշտպանության բանակին աջակցելու համար:
Արցախի Հանրապետության կառավարության կողմից բացված հատուկ հաշվեհամարին ապրիլի 4-ից մայիսի 3-ը ժամանակահատվածում 5.115 իրավաբանական և ֆիզիկական անձանց կողմից փոխանցվել է, ընդհանուր առմամբ, 3.875.367.924 դրամ՝ ներառյալ արտարժույթով փոխանցումները, իսկ միայն մայիսի 3-ին՝ 19.746.980 դրամ՝ փոխանցված 65 անձանց կողմից: