ՀՀ-ում կորոնավիրուսի 995 նոր դեպք է գրանցվել և 19 մահ
PanARMENIAN.Net - Հայաստանում դեկտեմբերի 12-ի դրությամբ կորոնավիրուսով վարակի դեպքերը հասել են 147,312-ի՝ նախորդ օրվա համեմատ ավելանալով 995-ով, տեղեկացնում է առողջապահության նախարարությունը։
Մահվան ևս 19 դեպք է գրանցվել, որից 17-ը՝ կորոնավիրուսից, 2-ը՝ այլ պատճառով, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության հետևանքով։ Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսից մահվան 2462 դեպք կա, այլ պատճառով՝ 615:
Ապաքինվել է ևս 1047 մարդ։ Առողջացածների ընդհանուր թիվը 124,521 է։ Փաստացի բուժվողների թիվը 19,714 է։