ՀՀ-ում կորոնավիրուսի 1174 նոր դեպք կա և 30 մահ
PanARMENIAN.Net - Հայաստանում դեկտեմբերի 17-ի դրությամբ կորոնավիրուսով վարակի դեպքերը հասել են 151,392-ի՝ նախորդ օրվա համեմատ ավելանալով 1174-ով: Այդ մասին տեղեկացնում է ՀՀ ԱՆ Հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնը։
Մահվան ևս 30 դեպք է գրանցվել, 25-ը՝ կորոնավիրուսից, 5-ը՝ այլ պատճառով, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության հետևանքով։ Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսից մահվան 2581 դեպք կա, այլ պատճառով՝ 642։
Ապաքինվել է ևս 1296 մարդ։ Առողջացածների ընդհանուր թիվը 129,990 է։ Փաստացի բուժվողների թիվը 18,179 է։