Մոտ ապագայում ապահովագրական ընկերությունների միավորում չի նախատեսվում
PanARMENIAN.Net - Այսօրվա դրությամբ Հայաստանում ավարտվել է «Գրիար-Ինշուրանս» և «ԻՆԳՈ-Արմենիա» ընկերությունների միավորման գործընթացը:
Ինչպես հայտնել է «Հայաստանի ապահովագրական շուկայի մասնակիցների ասոցիացիա» իրավաբանական անձանց տնօրն Անդրանիկ Օհանջանյանը PanARMENIAN.Net ի թղթակցին, առաջիկայում այլ ապահովագրական ընկերությունների միավորում չի նախատեսվում: Այնուամենայնիվ, ավելի շատ հաճախորդներ ձեռք բերելու նպատակով ապահովագրական ընկերությունները կարող են նման քայլի դիմել:
ՀՀ Կենտրոնական բանկը 2010թ. դեկտեմբերի 30-ին արձանագրել է «Գրիար-Ինշուրանս» ընկերության պորտֆելի փոխանցումը «ԻՆԳՈ-Արմենիա» ընկերությանը: