Ադրբեջանը թանկ է վճարել հայ զինվորների սպանության համար, համոզված է ղարաբաղյան պատերազմի վետերանը
PanARMENIAN.Net - Ադրբեջանի կողմից բռնազավթված Գետաշեն, Մարտունաշեն գյուղերի պաշտպանական մարտերի մասնակիցները համոզված են, որ հայկական Զինված ուժերը համարժեք պատասխան են տվել ադրբեջանական կողմին սպանված 3 հայ զինծառայողների համար: Ինչպես Երևանում մամլո ասուլիսում հայտարարել է Շմավոն Ղուլղազարյանը, որը մասնակցել է Գետաշեն, Մարտունաշեն գյուղերի պաշտպանությանը, համոզմունք է հայտնել, որ ադրբեջանական կողմը թանկ է վճարել է 3 հայ զինվորների սպանության համար: «Ադրբեջանցիները պետք է իմանան, որ մեր սահմանների հանդեպ ցանկացած ոտնձգության դեպքում հայկական կողմի պատասխանը համարժեք կլինի»,- ասել է մարտերի մասնակիցը:
Ապրիլի 29-ին ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից արձակված գնդակից ՊԲ ժամկետային զինծառայող Վազգեն Բախշյանի զոհվելու դեպքից հետո, այսօր` ապրիլի 29-ին ողջ օրվա ընթացքում ադրբեջանական բանակի առաջապահ ուժերը, հիմնականում դիպուկահարներ, ինտենսիվ կերպով շարունակել են գնդակոծել ՊԲ դիրքերը, որի հետևանքով զոհվել է երկու զինծառայող, մեկը` վիրավորվել (բոլոր զինծառայողները զորակոչվել են ԼՂՀ մարտունու շրջզինկոմիսարիատից):
Ըստ ոչ պաշտոնական տվյալների, հայկական կողմի պատասխան գործողությունների արդյունքում սպանվել է 4 ադրբեջանցի զինվոր: