Հայաստանի Վերաքննիչ քաղաքացիական դատարանի նախագահը հրաժարական է տվել
PanARMENIAN.Net - Երեկ` մարտի 13-ին, կայացավ Արդարադատության խորհրդի նիստ, որի ընթացքում Խորհուրդը, քննարկելով Հայաստանի Հանրապետության Վերաքննիչ քաղաքացիական դատարանի նախագահ Էդվարդ Մուրադյանի լիազորություններն իր դիմումի համաձայն դադարեցնելու վերաբերյալ հարցը, որոշեց առաջարկել Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Սերժ Սարգսյանին` դադարեցնել ՀՀ Վերաքննիչ քաղաքացիական դատարանի նախագահ Էդվարդ Մուրադյանի լիազորություններն իր դիմումի համաձայն:Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Վճռաբեկ դատարանի մամլո քարտուղար Ալինա Ենգոյանը:
Հայաստանի դատական օրենսգրքի 167-րդ հոդվածի 4-րդ մասի համաձայն, դատավորը պաշտոնավարումը դադարում է, եթե նա դիմում է այդ մասին (հրաժարական է տալիս): Հայաստանի նախագահի հրամանագրով Էդվարդ Մուրադյանը Վերաքննիչ դատարանի նախագահ էր նշանակվել 2007թ. նոյեմբերին: