Բակո Սահակյան. Տողի ազատագարումը մեր հետագա հաղթանակների նախերգանքն էր
PanARMENIAN.Net - Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 30-ին այցելել է Հադրութի շրջանի Տող գյուղ և մասնակցել գյուղի ազատագրման 20-րդ տարեդարձին նվիրված հանդիսավոր միջոցառմանը:
Իր խոսքում նախագահը նշել է, որ Տողի ազատագրումը հանդիսանում է մեր ազգային ազատագրական պայքարի առաջին հաղթանակներից մեկը, որը կարևոր էր ռազմական և պատմական տեսանկյունից: Երկրի ղեկավարն այդ հաղթանակը որակել է որպես մեր հետագա հաղթանակների նախերգանք:
Բակո Սահակյանը պետական պարգևներ է հանձնել Արցախ Հանրապետության սահմանները պաշտպանելիս արիություն ցուցաբերած մի խումբ անձանց:
Միջոցառմանը մասնակցում էին Հայ Առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, վարչապետ Արա Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք, հյուրեր Հայաստանի Հանրապետությունից և արտերկրից, հաղորդում է ԼՂՀ նախագահի մամլո ծառայությունը: