ԵՐԵՒԱՆ Է ԺԱՄԱՆԵԼ ՎՐԱՍՏԱՆԻ ԽՈՐՀՐԴԱՐԱՆԻ ՆԱԽԱԳԱՀ ՆԻՆՈ ԲՈՒՐՋԱՆԱՁԵՆ
Որպես օրենսդրական իշխանության ղեկավար իր առաջին օտարերկրյա այցը նա որոշել է կատարել Հայաստան, ինչը, ըստ նրա, վկայում է Վրաստանի արտաքին քաղաքականության առաջնահերթության մասին:
ԱԴՐԲԵՋԱՆՈՒՄ ԽՈՐԱՑՈՂ ԷՆԵՐԳԵՏԻԿ ՃԳՆԱԺԱՄԸ ՀՂԻ Է ՍՈՑԻԱԼԱԿԱՆ ՊԱՅԹՅՈՒՆՈՎ
11 դեկտեմբերի 2001 - 22:09 AMT  07:35 GMT
Ադրբեջանում խորացող էներգետիկ ճգնաժամը վերածվում է աղետի: Էլեկտրաէներգիան անջատում են արդեն մայրաքաղաքում:
ԱԴՐԲԵՋԱՆԸ ՌՈՒՍԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆԴԵՊ ԱՎԵԼԻ ԹՇՆԱՄԱԲԱՐ ՏՐԱՄԱԴՐՎԱԾ ՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՈՒՄ
ԵՐԿՐՈՐԴՆ Է
11 դեկտեմբերի 2001 - 22:07 AMT  07:35 GMT
Համաձայն ՌՕՄԻՌ ռուսաստանյան կենտրոնի կողմից անցկացված հարցման տվյալների` Ռուսաստանի քաղաքացիները գտնում են, որ ԱՊՀ պետություններից իրենց հանդեպ ավելի թշնամաբար տրամադրաված են Վրաստանն ու Ադրբեջանը:
ՊԵՆՏԱԳՈՆԻ ՂԵԿԱՎԱՐԻ ԱՅՑԸ ԵՐԵՒԱՆ ՈւՐՎԱԳԾՎՈՂ ՀԱՅ-ԱՄԵՐԻԿՅԱՆ ՌԱԶՄԱԿԱՆ ԳՈՐԾԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ԱՌԱՋԻՆ ՔԱՅԼՆ Է
11 դեկտեմբերի 2001 - 22:06 AMT  07:35 GMT
Այդ մասին հայտնել է Հայաստանում Միացյալ Նահանգների արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ջոն Օրդվեյը:
ՀԱՅ ՌԵԺԻՍՈՐԻ ՖԻԼՄԸ ՉՈՐՍ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՓԱՌԱՏՈՆԵՐԻ ՊԱՐԳԵՒԻ Է ԱՐԺԱՆԱՑԵԼ
11 դեկտեմբերի 2001 - 22:05 AMT  07:35 GMT
Անվանի ծաղրածու եւ միմ Լեոնիդ Ենգիբարյանին նվիրված հայ կինոռեժիսոր Տիգրան Խզմալյանի «Պյեռլեկինո կամ օդից թեթեւ» ֆիլմը արժանացել է չորս միջազգային փառատոների ժյուրիի բարձր գնահատմանը:
ԻՐԱՆԻ ԽՈՐՀՐԴԱՐԱՆԱԿԱՆՆԵՐԸ ԳՏՆՈՒՄ ԵՆ, ՈՐ ԱԴՐԲԵՋԱՆԻ 17 ՇՐՋԱՆՆԵՐԸ «ԻՐԱՆԻ ՏԱՐԱԾՔ ՊԵՏՔ Է ՀՌՉԱԿՎԵՆ»
11 դեկտեմբերի 2001 - 22:04 AMT  07:35 GMT
Բաքվի քաղաքագետ Ռովշար Նովրուզօղլու տեղեկություններով, ուսումնասիրելով Ադրբեջանի հարավային տարածաշրջաններում ստեղծված իրավիճակը` Իրանի խորհրդարանը եկել է եզրակացության, որ «Ադրբեջանի 17 շրջաններ Իրանի տարածք պետք է հռչակվեն»:
ԺՆԵՒԻ ԿԱՆՏՈՆԻ ԿԱՌԱՎԱՐՈՒԹՅՈՒՆԸ ՃԱՆԱՉԵԼ Է ՀԱՅՈՑ ՑԵՂԱՍՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՓԱՍՏԸ
Շվեյցարիայի հայ համայնքը ջանք չի խնայում, որպեսզի ցեղասպանությունը դաշնային խորհրդարանի քննարկման առարկա դառնա: Ժնեւի կանտոնի կառավարության ընդունած որոշումը անպայման կօգնի դրան:
ԱԴՐԲԵՋԱՆԻ ԿԱՌԱՎԱՐՈՒԹՅՈՒՆԸ ՕՐԵՐՈՎ ԷԼԵԿՏՐԱԷՆԵՐԳԻԱ ՉԻ ԱՌԱՔՈՒՄ ՓԱԽՍՏԱԿԱՆՆԵՐԻ ՃԱՄԲԱՐՆԵՐ
11 դեկտեմբերի 2001 - 22:03 AMT  07:35 GMT
Երեկ երեկոյան, Բաքվի մոտակայքում գտնվող, Դառնագյուլ ավանի ստիբողաբար վերաբնակեցվածների ճամբարում բնակվող մի խումբ ադրբեջանցի փախստականներ փակել էին գլխավոր փողոցներից մեկը: