Ռոմպեյ. Եվրոպան հուսով է, որ Իրանի միջուկային խնդրի վերաբերյալ բանակցությունները հաջողությամբ կպսակվեն
PanARMENIAN.Net - Եվրոպայի խորհրդի նախագահ Հերման վան Ռոմպեյը կարևորել է Իրանի դերը՝ անվանելով նրան տարածաշրջանի գլխավոր դերակատարներից մեկը: Այդ մասին հայտնում է ԻՌՆԱ գործակալությունը:
Ընդունելով Բրյուսելում Իրանի նորանշանակ դեսպանի հավատարմագրերը՝ Ռոմպեյը հույս է հայտնել, որ Իրանի միջուկային խնդրի վերաբերյալ բանակցությունները հաջողությամբ կպսակվեն:
Իր հերթին Եվրահանձնաժողովի նախագահ Ժոզե Մանեւլ Բարոզուն նշել է, որ ԵՄ-ն ցանկանում է, որ վստահություն լինի Թեհրանի միջուկային ծրագրերի հարցում: