«PANARMENIAN EXPO 2012»-ին կմասնակցեն տարբեր երկրների 120 կազմակերպություններ
PanARMENIAN.Net - Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում հոկտեմբերի 12-14-ը կանցկացվի «PANARMENIAN EXPO 2012» միջազգային բազմաբնույթ ցուցահանդեսը:
Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասացին ցուցահանդեսի կազամկերպիչներ՝ ՀՀ Առևտրաարդյունաբերական պալատի տնօրեն Արայիկ Վարդանյանը և «Պրոմ Էքսպո» ընկերության տնօրեն Արման Զաքարյանը:
ՀՀ Առևտրաարդյունաբերական պալատի տնօրենը նշեց, որ այս տարի ցուցահանդեսին մասնակեցելու են շուրջ 120 կազմակերպությունները և ընկերություններ. «Ցուցահանդեսը կազմակերպվում է 4 տարին մեկ անգամ: Անցած անգամների հետ համաեմատած՝ մասնակիցների թիվը նվազել է: Կարելի է ասել, որ այս ցուցահանդեսը Հայաստանի տնտեսական կյանքի ամենակարևոր իրադարձություններից է»:
Մասնակիցների թվի նվազումը Արայիկ Վարդանյանը կապում է տնտեսական ճգնաժամի և արտագաղթի հետ. «Այս տարի ավելի քիչ են մասնակցում ինովացիոն ընկերությունները՝ կապված այն բանի հետ, որ օրեր առաջ անցկացվել է ԴիջիԹեք ցուցահանդեսը, և այդ ընկերությւոնները չէին կարող միանգամից 2 ցուցահանդեսին մասնակցել» :
Նախատեսվում է նաև, որ ցուցահանդեսին արտասահմանից կլինեն 100-ից ավելմասնակիցներ: «Պրոմ Էքսպո» ընկերության տնօրեն Արման Զաքարյանն էլ նշեց, որ ցուցահանդեսի անցկացման համար հատուկ են ընտերվել այդ օրերը, որոնք համընկնում են Էրեբունի-Երևան տոնակատարության հետ. «Սա հատուկ միտում ունի արտերկրում Հայաստանի ներուժը ցուց տալու, քանի որ այդ օրերին Հայաստում արտերկիրց բազմաթիվ հյուրեր են լինելու»: Արման Զաքարյանը նշեց նաև, որ ցուցահանդեսին մասնակցելու են ընկերություններ Վարստանից, Պարսկաստանից, Սիրիայից, կա նաև մեկ մասնակից Թուրքիայից: