Էրդողանն այսօր հավաքել է Ստամբուլի թաղապետարանների ղեկավարներին
PanARMENIAN.Net - Թուրք դատավորների ղեկավար Հուսեյն Ղարակուլուկչուն անհնար է համարում Գեզի զբոսայգու ճակատագրի հարցը հանրաքվեի դնելը: Նախօրեին նման գաղափար էր առաջարկել Էրդողանը:
«Այդ հարցի վերաբերյալ կա դատարանի որոշում, այն պետք է կատարվի և չի կարող փոխարինվել հանրաքվեով: Եթե մենք խոսում ենք իրավական պետության մասին, ապա դատավճիռն ավելի կարևոր է»,-հայտարարել է նա:
Էրդողանն այսօր հավաքել է Ստամբուլի թաղապետարանների ղեկավարներին, որտեղ դիմել է ցուցարարներին: Նա փորձել է տարանջատել նրանց «ազնիվ քաղաքացիների ու հանցավոր խմբերի»: