ԻՊ-ն մտադիր է վիլայաթ ստեղծել Հյուսիսային Կովկասում. Կառավարիչն արդեն հայտնի է
PanARMENIAN.Net - Ահաբեկչական «Իսլամական պետությունը» հայտարարել է Չեչնիայի, Ինգուշեթիայի, Դաղստանի ու Կաբարդինո-Բալկարիայի տարածքում գավառ (վիլայաթ) ստեղծելու մասին:
Համապատասխան հայտարարությամբ հանդես է եկել ահաբեկչական կազմակերպության երկրորդ դեմքը համարվող Աբու Մուհամմադ ալ Ադնանին, որը կատարում է ինքնահռչակ խալիֆ Աբու Բաքր ալ Բաղդադիի մամուլի քարտուղարի գործառույթները: Նոր վիլայաթի վալի (կառավարիչ) է հռչակվել Աբու Մուհամմադ Կադարսկին:
Հունիսի սկզբին համացանցում տեսանյութ հայտնվեց, որտեղ Չեչնիայի, Ինգուշեթիայի, Դաղստանի ու Կաբարդինո-Բալկարիայի ահաբեկչական ընդհատակի ղեկավարները հավատարմության երդում են տալիս Աբու Բաքր ալ Բաղդադիին, հայտնում է Գազետա.ռու-ն: