Թուրք ոստիկանները ձերբակալել են ահաբեկչության համակարգողին և ԻՊ 24 ահաբեկչի
PanARMENIAN.Net - Ահաբեկչական «Իսլամական պետության» գրոհայինների դեմ հատուկ գործողության արդյունքում Թուրքիայի ոստիկանությունը 24 ահաբեկչի է ձերբակալել: Ձերբակալվել է նաև Թուրքիայում ահաբեկչությունների իրականացման համակարգող Ալի Ալ Ագալը:
Ըստ թուրքական Haber 7-ի, ձերբակալված ահաբեկիչները պետք է համակարգողից պայթուցիկ ստանային ահաբեկչությունների իրականացման համար, գրում է Trend-ը:
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ ԻՊ-ն խոշոր ահաբեկչություններ է ծրագրում իրականացնել Թուրքիայում` կապված թուրքական ԶՈւ «Եփրատի վահանը» ռազմական գործողության հետ Սիրիայում:
Սեպտեմբերի 16-ին Թուրքիայի ԶՈւ ստորաբաժանումները վերսկսել են մարտական գործողությունները Սիրիայում` սկսելով «Եփրատի վահանը» գործողության երրորդ փուլը: